Mario Paiste, üleplatsimees

Alexela KML: esimeses üleminekumängus võitis Tarvas võõrsil Betoonimeistrit 71:60

26.04.2017

Alexela KMLi esimeses üleminekumängus Tallinnas Tiit Soku Korvpallikoolis võitis Rakvere Tarvas/Palmse Metall võõrustajat Betoonimeister/Tskk/Nordi 71:60. Seda hoolimata "Betooni" kolmanda veerandi 19:0 (!) spurdist.

Olulist mängu Tiit Soku KK-sse Tervise tänavale oli üle vaatama tulnud pisut alla 250 pealtvaataja, mis pole sugugi paha number. Tõsi, Saku I liiga finaalmängul laupäeval Tartu Kalev/Estiko vastu oli publikut 100-150 võrra enam.

Meistriliiga kaheksas Tarvas alustas kohtumist aktiivselt ning ei lasknud Betoonimeistril oma mängu leida. Poolaeg kuulus kindlalt 40:23 Andres Sõbra juhendatavale Tarvale, kes kindlasti loodab ka tuleval hooajal KMLis jätkata. Tiit Sokk ja Betoonimeister/Tskk/Nord ilmselt tahaks ka, kuid siin on pigem küsimus - kellega, milliste mängijatega?

Aga mängu juurde tagasi. Kolmas veerand pakkus pöördelisi sündmusi. Kohe sissejuhatuseks viis Tõnis Peil kaugviskest Tarva ette 43:23 ning 24. minuti keskel oli seis tablool Tarva kasuks 48:27. Sellele järgnes Betooni 19:0 (!) spurt. Kõvasti tagusid rauda Menhart Mardo, Margus Klementsov, Martin Rausberg jt. Kodumeeskond jõudis seisuni 46:48, viimasele veerandile mindi seisust 47:50.

Korra, neljanda veerandi algul oli seis Betooni poolt vaadates ka 52:53, kuid edasi läks mäng külaliste kätte. Füüsis, kiirus, liidrite tabamused tõid Sõber, Paiste, Post, Lips ja Ko-le peagi soliidse edu. Ka tabas Siim-Markus Post järjest kaks kolmest, hiljem veel ühe ning kaks minutit enne lõppu juhtis Tarvas juba 69:58. Lõppskoor 71:60.

Betoonimeister/Tskk/Nord-Rakvere Tarvas/Palmse Metall 60:71 (23:40)

vv: 62 vs 55 %

Betoon: Heigo Erm 16 pt +4 lp +3 rs, Margus Klementsov 14 pt+13 lp, Manhart Mardo 11 pt, Martin Rausberg 6+5 rs+4 vl, Andres Zoober 3+4+3.

Tarvas: Mario Paiste 26+4+3+3 vl, Tõnis Peil 14+8 lp, Siim-Markus Post 9+3+4, Randel-Rainer Lille 7 pt, Allan Ehte 8+9+2, Karl-Johan Lips 5+9+4.

*       *       *

Teine ja otsustav mäng peetakse reedel 28. aprillil algusega kell 17 Rakvere Spordihallis. Pluss 11 pt on Tarval niisiis "ees".