OODATUD FINAAL: FCR Media/Rapla KK-TLÜ avavaatus läks lisaajale

15.04.2017

Laupäeval tehti algust Naiste Korvpalli Meistriliiga (NKML) finaalseeriaga vanade tuttavate vahel. Tiitlikaitsja (1182 Tallinn õigusjärglasena) FCR Media/Rapla vedas Tallinna Ülikooli vastu enamuse kohtumisest, kuid normaalaja lõpuks plinkis tablool viik 66:66.

Selle hooaja kolm senist omavahelist mängu Eesti-Läti Ühisliigas oli võitnud Rapla naiskond. Samas, detsembri karikafinaalis Pärnus oli selgelt võidukas TLÜ. Enne finaalseriat võis sestap Rapla klubi pidada kergeks soosikuks, aga mitte enam kui vahekorraga 55 vs 45 %. Lisandus ju hooaja jooksul TLÜ koosseisu Viive-Kai Rebane ja Mirjam Nikolai.

Rapla võitis avaveerandi 15:10. Poolajaks oli seis 30:30. TLÜ ei lasknud teisel veerandil enam Püül ja Dondersil nii vabalt toimetada. TLÜ tabas paremini kolmeseid (8/4). Kuid mingit murrangut mängus polnud toimunud. Mesila-Kaarmann ja Püü tõid Rapla poolel 8 pt, Annika Köster 5+6 lp. TLÜ poolel Samantha MacKay 7 ning Trine Kasemägi 6 pt.

Kolmas veerand. Pakuti vastastikku nauditavat korvpalli, kolmeste tulevärki. Eduseis vaheldus pea üksvahe iga rünnakuga. Kolmas veerand lõppes aga Pirgit Püü kahe tabava kaugviskega ning seis Rapla kasuks enne otsustavat perioodi 51:47.

Püü viis neljandal veerandil Rapla ette 61:54 ning Laina Mesila-Kaarmann 35. minutil 63:56. Ent see polnud veel kõik. Viive-Kai Rebane vähendas vahe 37. minutil 63:59-le ning Trine Kasemägi 1.08 enne lõppu 66:63-le. Seejärel sündis õhtu ilusamaid korve, kui Rebane mängis hästi kaitses, tegi vaheltlõike ning realiseeris ka rünnaku - edu Rapla kasuks vaid 66:65.

40. MINUT. Mesila viskas viimasel Rapla täispikal rünnakul mööda, Kasemägi teenis teisel pool vabavisked, millest realiseeris teise (66:66), järelejäänud kolme sekundiga sai Rapla (Püü) teha vaid ebaõnnestunud kaugviske. Normaalaja viik.

LISAAEG. Annika Kösterilt kaks ning Mesilalt üks korv (72:68), kuid MacKay tabas kolmese (72:71). Püü ja Mesila viisid Rapla taas ette (75:71), kuid MacKay tabas uuesti kaugelt (75:74). Mängida jäi 45 sekundit. Püü tõi tähtsad kaks punkti (77:74), Rebasele märgiti aga TLÜ poolel seejärel pallikaotus. Lipanskaja tõi Raplale veel kaks silma ja mäng oli tehtud - 79:74.

Protokollis tasub tähelepanu pöörata Rapla suurele paremusele korvisöötude skaalas, mis räägib rünnaku paremast kulgemisest, võistkondlikumast mängust. Teiseks märksõnaks on TLÜ suur pallikaotuste hulk (28), sh Viive-Kai Rebase arvel 7 tk.

Vägev finaali esimene vaatus kahe heal tasemel ja võrdse vatsase vahel. On põhjust loota, et finaalseeria võiks kujuneda viiemänguliseks. Nagu vanadel headel aegadel... Eeldused selleks on olemas. Kutsume teisipäevaks Tallinnas saali - vanasse Peda võimlasse.

Howard Frier (FCR Media/Rapla KK):
„Kõigepealt kiidan seda, et oli väga hea päev meie kossunaistele – koguni kolm mängu Delfis! (lisaks naiste meistriliiga finaalile ka Apollo NKLi finaal ja pronksimäng – toim.).

Meie mängust aga eelkõige sedasama, mida nägid kõik fännid ja huvilised. Et väga põnev mäng oli, võitlust jätkus lõpuni mõlema võiskonna poolt. Meie poolt Püü ja Köster olid väga resultiivsed. Nende korvid olid täna suure kaaluga.

Lisaajal tahtsime agressiivselt mängida. Leidsime lahendused paari olulise korvi jaoks ning ka kaitse ja publik aitasid meid! Täname.

Et välja tuua meie puudujääke, selleks pean vaatama videot, et näha, mida saame paremini teha! Aga üldiselt jään naiskonna esitusega rahule.“

FCR Media/Rapla KK-Tallinna Ülikool 79:74 (30:30)

vv: 64 vs 77 %

Rapla KK: Püü 24+4+4+5 vl, Mesila-Kaarmann 17+8 lp, Köster 17+7 lp, Lipanskaja 10+4+8, Donders 4+4+10+5 vl

TLÜ: MacKay 21+6+6, Kasemägi 17+11 lp, Nikolai 10 pt, Rebane 9+6 lp, 7 pk, Rits 9 pt.

*       *       *

FINAALSEERIA JÄTKUB:

II mäng 18.04 kell 18.00 Tallinna Ülikooli spordisaalis

III mäng 20.04 (kellaaeg lahtine) Rapla Sadolin spordihoones

*IV mäng LAHTINE

*V mäng 25.04 kell 18.00 Rapla Sadolin spordihoones

Pildil: Samantha MacKay taba ska lisaajal kaks kolmest, kuid Tallinna Ülikool peab oma esimest võitu püüdma teisipäeval kodus.