Darja Lipanskaja (FCR Media sinises) ja Johanna-Eliise Teder (G4S Noorteliigas)

NKMLi kulladuell algab juba laupäeval

14.04.2017

Naiste Korvpalli Meistriliiga (NKML) poolfinaalid said ühele poole kahe mänguga. Kui Tallinna Ülikool lõi Tartu Ülikool/Kalevit mõlemas mängus - kuigi mitte ilma võitluseta, vähemalt 20 puntkiga, siis paaris FCR Media/Rapla KK-G4S Noorteliiga jätkus üsna head võitlust mõlemaks mänguks.

Kui avamängus Tallinnas oli G4S Noorteliiga kaotanud poolaja vaid 24:29 ja kogu mängu 47:67 (saatuslik kolmas veerand 11:28), siis täna samuti Tallinnas sai koduvõistkond võidu 60:52 (poolaeg 31:31).

Seega, mõlemas mängus püsisid Marko Parkoneni juhendatavad Audentese noored vähemalt pool kohtumisest konkurentsis. Otsustavaks sai mõlemas mängus kolmas veerandaeg, võib väikeste liialdustega öelda. Teisalt võib ilmselt öelda, et tiitlikaitsja Rapla ei pingutanud väga palju rohkem kui vaja.

FCR Media/Rapla KK-G4S Noorteliiga 60:52 (31:31)

Rapla KK: Francisca Donders 18+4+6, Pirgit Püü 14 pt, Darja Lipanskaja 7+4+5

G4S: Sandra Tael 9+6 lp, Johanna-Eliise Teder 8 pt, Hanna-Leena Ojamaa, Victoria-Ida Vähi 7 pt.

Tallinna Ülikool-Tartu Ülikool/Kalev 82:62 (37:30)

vv: 80 vs 56 %

TLÜ: Samantha MacKay 27+10+4+4vl, Petra Noponen 16 pt (3p 7/5), Greeta Üprus 7+5+2, Mirjam Nikolai 6+6 lp

TÜ/Kalev: Anna-Gret Asi 15 pt, Doris Park, Nele Laurimaa 14 pt, Sandra Reinvald 9+13 lp.

*       *       *

Naiste meistriliiga finaalmängud (pronksiseeria ajakava on veel selgumas). Vastamisi lähevad Tallinna Ülikool ja FCR Media/Rapla KK, treeneripingil taaskord Janne Rits &Kersti Sirel vs Howard Frier & Gerly Kostla.

I mäng 15.04 kell 19:00 Rapla Sadolin spordihoones

II mäng 18.04 kell 18.00 Tallinna Ülikooli spordisaalis

III mäng 20.04 (kellaaeg lahtine) Rapla Sadolin spordihoones

*IV mäng LAHTINE

*V mäng 25.04 kell 18.00 Rapla Sadolin spordihoones

Tallinna Ülikool marssis kindlalt finaali ja on valmis seal FCR Media/Raplale lahingut andma.

FCR Media/Rapla KK ambitsioonid said tagasilöögi Riias naiste ühisliiga Final4 turniiril, kus jäädi medalita. Finaaliks on neil tarvis leida uus hingamine, et Tallinna Ülikoolile vääriliselt vastu seista.