FCR Media/Rapla KK kaotas ühisliiga pronksi Liepajale 9 punktiga (lisatud H.Frieri kommentaar)

09.04.2017

Naiste Eesti-Läti Ühisliiga Final 4 turniiril Riias on pühapäeva õhtul lahtine veel vaid kulla saatus. Meile olulises pronksimängus kaotas FCR Media/Rapla KK Vega1/Liepajale 58:67.

Rapla klubi tuli teise poolaja kolmanda veerandi keskpaigaks mängu tagasi, kuid ei suutnud viimasel veerandil piisavalt leidlikke ründelahendusi teha. Ka tehti 5-7-punktises kaotusseisus kaitses saatuslikke eksimusi. Miinuseks tuleb lugeda ka see, et liidrid said punktide osas liiga vähe tuge.

Esimese veerandi kaotas Rapla 13:20, seejuures Ilze Jakonsone tõi perioodi lõpus Liepajale seitse silma järjest. Teine veerand kuulus Läti klubile samuti seitsme punktiga (21:14), seega skoor poolajaks 41:27.

Kõik polnud veel siiski kadunud. Rapla oli jäänud suurelt alla lauas (14-25), korvisöötudes (9-17) ning kahepunktivisetes (38 vs 56 %). Laina Mesila-Kaarmanni arvel oli 11 pt, Pirgit Püül 9 pt ja 3 rs, aga ka 4 pk, Francisca Dondersil 4+4+4.

Kolmas veerand, mille Rapla võitis 19:12. Suuresti Mesila ja Dondersi punktidest jõudis Eesti meisternaiskond aina lähemale. Minut enne lõppu tõi Dondersi vise tabloole numbrid 46:51. Viimasele veerandile mindi siiski kaotusseisust 46:53.

Paraku viimane veerand algas mõlemalt poolt närivliselt ja kohmakalt. Pea kolm minutit ei visanud kumbki korvi ning kui kaas maha saadi, oli Rapla poolel vaid Donders see, kelle visked leidsid tee korvi. Ka kaotusseis 50:57 püsis tablool pikalt.

Kaitses eksiti kaks korda ning kui seis oli kaks minutit enne lõppu, pärast Kristine Silaraja vaheltlõiget 50:64, oli mäng otsustatud. Korra ka 16-punktiseks veninud vahe tõmbas Rapla naiskond lõpus koomale – allajäämine 58:67.

Rapla mäng oli teisel poolajal parem ka numbrite näitel. Laud oli II p.a võrdne (19-19), tulemuslikud söödud Rapla kasuks 7-6. Küll oli aga Raplal endiselt raskusi korvini jõudmisega.

Peatreener Howard Frier võttis kokku: "Laua kaotasime suurelt. Nemad võitsid pea kõik lahtised pallid – see kõeneleb selest, et nad tahtsid seda võitu rohkem. Ühesõnaga, me ei väärinud võitu.

Positiivne on see, et teisel poolajal mängu tagasi tulime, saime neile kannule. Tublid olime ses mõttes. Aga ikka-jälle, nad TAHTSID veidi rohkem.

Kommentaariks sellele, et lõviosa punktidest tõi kolm naist, vastas Frier: „Võtan süü enda peale. Oleksin pidanud leidma midagi, mis oleks rünnaku poolele rohkem tasakaalu toonud, paraku mul see ei õnnestunud.

Oleme pettunud, aga hooaeg läheb edasi. Eesti finaal ja Balti liiga Final4 ootab meid."

Vega1/Liepaja-FCR Media/Rapla KK 67:58 (41:27)

vv: 78 vs 85 %

Liepaja: Zane Jakobsone 19+7 lp, Ilze Jakobsone 14+10 rs, Ieva Vitola 12+9 lp, Kristine Silaraja 9+13+3

Rapla KK: Francisca Donders 17+6+6 (visked 17/8), Laina Mesila-Kaarmann 17+8 lp (16/6), Pirgit Püü 13+6+4 (8/3). Ülejäänud naiskond kogus vaid 11 punkti, visked 18st 5.

Ka varem sel hooajal oli Liepajale kaotatud, toona Lätis 67:75 ehk siis üsna samaväärselt. Paraku Raplale ühisliigast niisiis neljas koht. Ometi on ees ka veel Balti liiga Final4, kus klubil on võimalik medal võita. Lisaks Eesti NKMLile.

Rapla klubi FB koduseinal oli minuteid pärast mängu kirjas:

Andsime endast parima ja jätsime kõik platsile, et lõpetada Eesti-Läti Ühisliiga medaliga, kuid kahjuks jäi natukene puudu. Võitleme edasi ning soovime tänada kõiki fänne, kes meie mängu läbi arvutiekraani vaatasid ning kes koha peale meid toetama sõitsid!