Poolfinaal South Carolina-Gonzaga (UUS! Kaotus 73:77, Kotsar 4+3+2+2 vl)

01.04.2017

Korvpallur Maik-Kalev Kotsar ja tema Lõuna-Carolina ülikooli korvpallimeeskond mängivad ööl vast pühapäeva NCAA finaalturniiri poolfinaalis ülitugeva Gonzagaga. Postimehe ja Kanal 12 otseülekanne suurest mängust algab 2. aprillil kell 1.

Lõuna-Carolina ja Gonzaga alustavad NFL-i meeskonna Arizona Cardinalsi kodustaadionil 70 000 pealtvaataja ees. Staadionit on viimase nädala jooksul põhjalikult korvpallile kohandatud. Õhus on niisiis võimalus, et finaalis lähevad vastakuti Lõuna- ja Põhja-Carolina meeskond. Naabrite omavahelise duelli vastu poleks ilmselt vähimatki ka Eesti korvpallisõpradel. See tähendaks Kotsari muinasjutu jätku.

Maik Kotsar (20-210) on tänavuses 36 SC mängus olnud väljakul keskmiselt üle 24 minuti ja kogunud 5,9 pt ja 4,8 lp. Kahepunktivisked 49 %.

Loe siit ka Peep Pahvi põhjalikumat artiklit Delfis mängu ja vastase kohta - vt SIIT.

On tähelepanuväärne, et kui Kotsari SC-d hinnatakse kõrgelt just nende tugeva kaitse tõttu (mis on ka sel turniiril palju edu toonud), siis NCAA parima kaitsega võistkonnaks peetakse just Gonzagat...

Viimases võidumängus Florida Gatorsi üle oli Kotsar üks põhitegijatest. Ta viskas 12 punkti ning tabas 1.55 enne mängu lõppu üliolulise viske, mis viis Lõuna-Carolina 67:63 ette. "Tundsin viske sooritamise hetkel, et see läheb sisse. Ega mul ei jäänud muud midagi üle kui see vise võtta," ütles 20-aastane Kotsar pärast pressikonverentsil.

*       *       *

Teises poolfinaalis mängivad Oregon Ducks ja Põhja-Carolina Tar Heels. Postimehe ja Kanal 12 otseülekanne mängust algab 2. aprillil kell 3.45.

Enne mängu:

Michael Jordani endine ülikool Põhja-Carolina oli enne märtsihulluse algust paljudes ennustustes finaalturniiri suursoosik. Teiste seas ennustas Põhja-Carolina võitjaks ka korvpallisõbrast USA endine president Barack Obama.

Viimasel seitsmel finaalturniiril on Põhja-Carolina alati jõudnud 16 parema hulka. Viimase kümne aasta jooksul on poolfinaali jõutud neljal korral, neist kahel korral on jõutud ka finaali – 2009. aastal võideti meistritiitel, 2016. aastal kaotati finaalis.

Statistika põhjal võiks öelda, et seni on Põhja-Carolina oma vastastest hõlpsalt jagu saanud. Keskmiselt on mängud võidetud 15-punktilise vahega. Tõsi, avaringis saadud 39-punktiline võit moonutab üldpilti kõvasti. Näiteks veerandfinaalis alistati Kentucky Wildcats kõigest kahe punktiga – 75:73.

Oregon Ducks on turniiril nii kaugele jõudnud kaks korda. Viimati mängiti poolfinaalis aga 78 aastat tagasi. Siis tuldi ka finaalturniiri võitjaks.

Meeskond on tänavusel hooajal silma jäänud hea kaitsemänguga. Kogu hooaja peale on blokeeritud 241 pealeviset ning see on NCAA parim näitaja. Veerandfinaalis võideti Kansas Jayhawksi 74:60. Varasemalt saadi finaalturniiril jagu Rhode Islandist ja Michigan Wolverinesist.