ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Seeniorid
Karikavõistlused
PAF Superkarikas - otselink
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
Korvpall 100

Uudised

Haapsalus leiab Eesti ja Läti klubide osavõtul aset ajalooline ratastoolikorvpallipäev

31.03.2017

Laupäeval, 1. aprillil, toimub Haapsalus Wiedemanni Spordihoones ajalooline spordisündmus. Korvpalliväljakul lähevad esmakordselt vastamisi Eesti ja Läti ratastoolikorvpalli võistkonnad. 

Varasemalt on eestlased ratastoolikorvpalli ühiselt välismaalastega harjutanud ja mänginud vaid 1989. aastal. Siis mängiti Joann Lõssovi eestvedamisel korvpalli soomlastega. Täna arendab spordiala Maarjamaal Eesti Ratastoolikorvpalli Klubi (ERK).

Tänase klubi liikmed alustasid Eestis spordiala arendama aastal 2011. Siis korraldati Viimsis mitmepäevane ratastoolikorvpallilaager, kuhu kutsuti kokku huvilisi üle Eesti. Treeningutega alustati juba 2012 aastal, kuid paraku ilmnesid mitmed logistilised ja finantsilised raskused, mistõttu tekkis toonase koosseisu tegevustes paus.

 

Sellest hoolimata tulid mängijad uuesti kokku ja alates 2015. aasta sügisest käiakse regulaarselt harjutamas Astangu Kutse­rehabilitatsiooni Kesku­ses. Ratastoolikorvpalli treeningutel osaleb kokku 15 liiget.

Eesti Ratastoolikorvpalli Klubi missiooniks on tagada liikumispuuetega inimestele võimalus mängida ratastoolikorvpalli kui füüsiliselt ja vaimselt arendavat spordiala, mille läbi on võimalik kvaliteetselt vaba aega veeta.

 

ERK soovib luua liiku­mispuuetega inimestele väljundi eneseteostuseks, eesmärkide täitmi­seks ja arenguks läbi spordi ning omavahelise aktiivsema suhtlemise. Käesoleval nädalavahetusel toimuva sündmusega täidetakse ka üks klubi eesmärkidest, millega soovitakse pakkuda liikmetele võimalus mängida võistkondadega välisriikidest.

Ajakava
Laupäev, 1.04.17
Haapsalu, Wiedemanni Spordihoone

11:00 - 12:00 Võistkondade saabumine
12:00 - 13:00 Sissejuhatav treening
13:00 - 14:30 Esimene mäng
15:00 - 16:30 Lõunapaus
17:00 - 18:30 Teine mäng
18:30 - 19:00 Lõpetamine
19:00 - 19:30 Võistkondade lahkumine

Ratastoolikorvpall
Ratastoolikorvpall on ülemaailmselt populaarne puuetega inimeste sportmäng. Selleks kasutatakse tava­korvpalli väljakut, tavakõrgusel korvpallirõngast ja tavalist korvpalli.

Ratas­toolikorvpalli mängimiseks vaja­like sporttoolide rattad on paigaldatud suurema nurga alla, et vältida kerget ümberminekut ja tagada hea manööverdusvõime.

Ratastoolikorvpalli reeglid on üldjoontes samad kui tavakorvpallil, ainult ratastoolis liikumise iseärasusest tingituna on keh­testatud mõned erireeglid. Paraolümpia­mängudel on ratastoolikorvpall kavas olnud alates 1960ndast aastast (Rooma).


Lisainfo
Meelis Raiend
Juhatuse liige
MTÜ Eesti Ratastoolikorvpalli Klubi
info@ratastoolikorvpall.ee
+372 55 501 930
www.facebook.com/ratastoolikorvpall

Sünnipäevad
Täna, 10. mai
Belinda Lepmets (19)
Homme, 11. mai
Janar Aniste (21)
Margus Klementsov (32)
Sulge

Ülekanded