Darja Lipanskaja

Naiste ühisliiga: FCR Media/Rapla KK astus ühe jalaga poolfinaali

26.03.2017

Naiste Eesti-Läti Ühisliigas tegi FCR Media/Rapla KK täna kõva avalduse, võites veerandfinaali avamängus kodus Riia RSU/Merksi täna vägevale kaitsele lausa 66:32 (32:17).

Kordusmäng peetakse reedel Riias, edasi poolfinaali pääseb kahe mängu kokkuvõttes.

Teine veerandfinaal, kus osaliseks Tallinna Ülikool ja Vega1/Liepaja, peetakse homme, so esmaspäeval algusega kell 17.30 TLÜ koduväljakul. See mäng tugeva vastasega väärib küll kindlasti seda, et väiksesse TLÜ spordisaali maksimaalne toetus kohale tuleks!

Tänasesse tagasi. Käesoleval hooajal oli Rapla klubi lätlannadega korra kodusaalis kohtunud, siis tuli tunnistada vastaste 63:60 paremust. Kindlasti ihati revanši, aga mitte ainult. Oluline oli ka korvide vahe. Ning see pool üleandest sai samuti kuhjaga täidetud. Pluss 34 punkti kordusmängu eel on "hästi tehtud".

Võitnud avaveerandi 20:11, muutus mäng teisel veerandil väga kaitsele orienteerituks. 17. minuti järel oli Rapla edu "vaid" 25:17, kuid lõpetas veerandi 7:0 spurdiga, minnes vaheajaks ette 32:17. Märksõna: kaitse, pressing, vastaste sunnitud eksimused... Pirgit Püü oli toonud seks hetkeks 17 punkti, Darja Lipanskaja 10 pt.

Kui kolmas veerand jätkus samas taktis (13:8 Rapla kasuks), sai mängu saatus selgeks. Viimasel veerandil küttis kodunaiskond vinti veel peale (21:7), saavutades korraliku edumaa teiseks mänguks.

FCR Media/Rapla KK-Riia RSU/Merks 66:32 (32:17)

Lauapallid: 45-51

Korvisöödud: 12-5

Pallikaotused: 14-33

2 p: 32 vs 30 %

3 p: 33 vs 6 %

vv: 76 vs 50 %

Rapla KK: Darja Lipanskaja 17 pt+4 vl, Pirgit Püü 17+5+5+3 vl, Francisca Donders 12+5+2, Laina Mesila-Kaarmann 8+13 lp+4 vl+2 bl, Annika Köster 7+7+4 vl.