TTÜ võitis Moskvas ISBLi poolfinaaletapi ja osaleb Final 4-s

14.03.2017

Tallinna Tehnikaülikooli korvpallimeeskond osales 10.-12.03 Moskvas ISBL (rahvusvaheline üliõpilasliiga) poolfinaalturniiril. Miinimumeesmärgiks, nagu ütles meeskonna peatreener Rait Käbin, oli jõudmine vähemalt kahe parema meeskonna hulka, et sellega kindlustada koht liiga poolfinaalis (Final Four’is).

Turniiril olid kohal veel Gruusia Tehnikaülikool, Moskva Kehakultuuriakadeemia ja Moskva Himki duubelmeeskond. Seega, päris esinduslik seltskond.

Esimeses mängus kohtus TTÜ KK Himki järelkasvuga. „Mängu algus oli tasavägine, kuid kolmanda veerandaja keskel õnnestus meil teha väike vahespurt ning kogu mängu lõppskooriks oli 74:65 TTÜ kasuks (Raadik ja Järveläinen 18p),“ võttis Rait Käbin avamängu kokku.

Teises mängus grusiinide vastu jätkus tasavägist heitlust esimeseks veerandajaks, mis lõppes viigiliselt. Poolajaks olid Tehnikaülikooli tudengid ees juba 48:36. Mänguvõit vormistati numbritega 96:81 (Raadik 22p,14 lp).

On tähelepanuväärne, et kolmandal veerandil tabas TTÜ koguni kaheksa kolmest. Kokku mängus 35st 16 ehk 45 %.

„Viimases mängus oli meie vastaseks kohalik kehakultuuriakadeemia, kelle murdsime maha suurepärase visketabavuse ning hingestatud kaitsemänguga, lõppskooriks 93:70 meie edu. Järveläinen sai kirja 27 pt,“ kirjeldas Käbin.

Sellega lunastas TTÜ KK pääsu ISBL Final 4 turniirile, mille toimumise aeg  ja koht pole veel selged.

Käbin lisas: „Meeskonna parimaks turniiril tunnistati Joonas Järveläinen ja kogu etapi MVP tiitli pälvis Toomas Raadik.“

Lisaks Järveläinenile ja Raadikule kuulusid rivistusse Sten Olmre, Risto Puur, Reni Alvin Kuimet, Aleksander Kaaberma, Rain Markus Koort, Ivalo Pajumets ja Sander Viilup. Esindustiimist puudusid seega Kiur Akenpärg ja Nikola Vujacic, samuti Sander Saare.