ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Seeniorid
Karikavõistlused
PAF Superkarikas - otselink
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
Korvpall 100

Uudised

„100 Kooli“ tegi tiiru Tartumaal

03.03.2017

Kui korvpallikaravan liigub Tartumaale, siis on teada, et sellega kaasneb „publikumenu“ ja kordaminek. Ei pea selgitama, misasi on korvpall... Vähem kui kahe nädalaga on „100 Kooli“ koondanud sel hooajal 1705 last.

EKLi suurprojekt „100 Kooli“ tiirutas Tartumaal kolmapäeval-neljapäeval. Tänaseks jõuti tagasi Tallinnasse, et anda näidistunde Õismäe Gümnaasiumis.

 

Teisipäeval oli „100 Kooli“ Tartu maakonnas. Lähte Ühisgümnaasiumis ja Vara Põhikoolis käisid abiks Gert Prants ja Joosep Toome – Tartu treenerid, kes juhendavad U16 poiste koondist. Kõrvekülla tulid appi Saku I liiga meeskonna Tartu Kalev/Estiko mängijad ja treener Jaanus Liivak, EKLi poolt läbiviijad endiselt Rosemary Rits ja Martin Rebane. Kokku oli neis tundides 250 last.

 

„Koolide õpetajad olid õnnelikud, rahulolevad. Kõrveküla algklasside õpetajad ütlesid, et tundides olid head harjutused, mida nad ise saavad nüüd kasutada kehalise kasvatuse tundides. Usun, et lastel oli põnev ning nii mõnigi poiss ja/või tüdruk leiab tee korvpallitrenni,“ tähendas „100 Kooli“ projekti EKLi poolseid juhte Raigo Häelme.

 

Teisel päeval külastasime Tartu Hansa Kooli ja Luunja Keskkooli. Hansa Koolis käisid abiks jälle BC Tartu korvpallikooli treenerid Gert Prants ja Joosep Toome ning TÜ/Kalevi naiskonna mängija Kaiti Vassiljeva. Andsime koolis kolm tundi ca 170 lapsele.

 

Viimase tunni alguses tegid TÜ tegevmängijad Kristen Meister ja Kent Kaarel Vene 2vs2 mängu BC Tartu noormängijate Robin Urmas Orula ja Tanel Lepaga ning noored tegid vanematele poistele säru... Sealt edasi liikusime Luunja Keskkooli, kus mängijatest tulid appi TÜ mängijad Dominykas Milka, Mandell Thomas ja Venky Jois.

 

Mängijad olid väga abivalmis ja aitasid lastel harjutusi teha, vaatamata sellele, et eesti keelt nad ei räägi. Tunni lõppus toimus viskevõistlus, kus võitjaks osutus Luuna Keskkooli õpilane. 

 

Raigo Häelme sõnas: „Huvi tekkis kindlasti. Positiivselt tooks välja ka BC Tartu treenerid Gert Prantsi ja Joosep Toome, kes ka ise avaldasid soovi viia läbi väikse tunni. Tulevikus peakski see nii toimuma “100 Kooli” projekti raames, et vastava piirkonna treenerid viivad tunde läbi ning EKL toetab varustusega, kuna lõppude lõpuks läheb laps trennii selle piirkonna treenerite alla.“

 

Projekti viivad kohapeal läbi EKLi töötajad Martin Rebane ja Rosemary Rits. Projekti koordineerivad Kristel Jurno ja Raigo Häelme. Rohkem infot leiab siit - http://www.basket.ee/et/100-kooli-

 

"100 Kooli" toetajad on Ramirent, FIFAA, G4S, Maxima, FIBA, Tallinna Vesi.

 

6.03

Läänemaa

8.10-9.50

Haapsalu linna algkool/ Spordihoones

 

 

Läänemaa

10.20

Oru Kool

 

 

Läänemaa

11.35

Noarootsi Kool

 
 

7.03

Saaremaa

8.30

Kärla Põhikoolis/ Lümanda Põhikool

 

 

Saaremaa

10.00

Kuressaare Vanalinna Kool/ Spordihoones

 

 

Saaremaa

11.00

Saaremaa Ühisgümnaasium/ Spordihoones

 

 

Saaremaa

12.00 ja 13.00

Kuressaare Gümnaasium

 

 

 

 

 

 

8.03

Saaremaa

8.00

Salme Põhikool

 

 

Saaremaa

10.20

Kallemäe Kool

 

 

Saaremaa

12.45

Orissaare Gümnaasium/ Tornimäe Põhikool, Muhu Põhikool

 

 

 

 

 

 

9.03

Läänemaa

8.10

Virtsu Kool

 

 

Läänemaa

9.25

Lihula Gümnaasium

 

 

Läänemaa

11.20

Kullamaa Keskkool

 
                 

Sünnipäevad
Täna, 10. mai
Belinda Lepmets (19)
Homme, 11. mai
Janar Aniste (21)
Margus Klementsov (32)
Sulge

Ülekanded