ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Seeniorid
Karikavõistlused
PAF Superkarikas - otselink
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
Korvpall 100

Uudised

Korvpalliliit mälestab lahkunud Lembitu Kuuset (matus 22.01)

15.01.2017

Pärast pikka haigust suri laupäeval legendaarne spordireporter Lembitu Kuuse (66). Kolleegidele, lähedastele polnud see teade üllatav, kuid rabav kõigest hoolimata.
 

Mäletame EKLi endise presidendi Jüri Ratase sõnu novembrikuus „Pealtnägijale“, rääkides oma isast: "Kõik inimesed, kes on haiged ja selle haige lähedased, nad kõik usuvad, et just nendega juhtub ime. Seda usku ei tohi keegi ära võtta. Ka mina usun seda."
 
Lembitu Kuuse ei andnud alla, võitles tõelise spordimehena lõpuni. Ta ei suutnud leebelt leppida teadmisega, et arstid ei luba tal lennata Ameerika mandrile Rio olümpiale. Teda tabas üks terviselöök teise järel. Novembris ka luumurruga haiglas olles teatas ta meedikutele, et peab nelja päeva pärast oleme eetris laskesuusatamise MMil. Üks viimaseid põhjalikke intervjuusid oli Lembitul Ott Tänakuga oma kodus Viimsis. Ot heatahtlik pilk jääb seda mälestust saatma...
 
„Lembitu Kuuse jääb meile meelde kui helge ja sõnatäpne spordireporter. Mees täis energiat ja positiivset kirge. Seda, mida ka korvpallis alati vaja on. Tema korvpallialane töö jäi pigem sinna 80ndatesse ja 90ndatesse, kuid need olidki väga põnevad ajad, mil sageli kokku puutusime. Eesti sport on kaotanud särava persooni, spordiajakirjandus legendaarse meistri. Kaastunne kõigile tema lähedastele, sõpradele,“ ütles tänase kurva sündmuse puhul Jaak Salumets, EKLi president.
 
EKLi eelmise nelja aasta president ja praegune peaminister Jüri Ratas kirjutas Facebooki: „Eesti sport kaotas täna olulise ja asendamatu osa oma hingest. Armastatud telemehe, kes väärib vaieldamatult Eesti spordi suurkuju tiitlit.
Ei ole kahtlustki, et täna meenutatakse tuhandetes Eesti kodudes neid hetki, kui Lembitu Kuuse mehine, siiras ja hingestatud tämber tegid Eesti spordiajaloo tähtvõistlustest unustamatu elamuse. Olgu selleks legendaarsed Kristina Šmiguni, Andrus Veerpalu ja Jaak Mae medalisõidud aastate tagant või need närvesöövad minutid alles möödunud augustist, mil meie neljapaat tõi Rio sõudekanalist ära Eesti koondise ainsa medali. Lembitu Kuusel on olnud suur roll nendes etendustes ja neid etendusi ei unustata paljuski tänu temale mitte kunagi. Head teed, kallis Lembitu.
Minu sügav kaastunne Lembitu Kuuse perele, lähedastele, sõpradele ja kolleegidele.“

 

11. septembril 1950 sündinud Kuuse lõpetas aastal 1969 kuldmedaliga Rakvere 1. Keskkooli ja aastal 1974 Tartu Ülikooli matemaatikateaduskonna rakendusmatemaatika eriala.

 

Aastatel 1974-1988 töötas ta Tartu Riiklikus Ülikoolis spordifüsioloogia kateedris. Aastast 1988 töötas ta Eesti Televisioonis, kus ta haigusega võideldes kuni viimase ajani spordiülekandeid tegi. Esimesed viis aastat töötas ta Tartu korrespondendina. Aastast 1993 kuulus ta sporditoimetuse koosseisu ja oli omamoodi selle käilakuju.

 

Kolleegid on esile tõstnud tema asjatundlikkust, millega käis kaasas kirglikkus ja soojus, mis iseloomustasid tema spordiülekandeid ja reportaaže. Tema reportaažid said samasuguseks folklooriks kui Valdo Pandi omad publitsistikas või Toomas Uba omad spordiajakirjanduses.

 

2005. aastal pälvis Lembitu Kuuse presidendilt Valgetähe V klassi teenetemärgi. 2012. aastal hinnati tema tööd Kuldmikrofoniga.

 

Lembitu Kuuse leinatalitus Eesti Televisiooni 1. stuudios (Gonsiori 27) algab pühapäeval, 22. jaanuaril kell 12. Sellele eelneb avaliku hüvastijätu aeg vahemikus 11.00-12.00.

 

Jää hüvasti, mees!

 

PILT. Reti Saks "Must ingel ja hingelind"

Sünnipäevad
Täna, 13. mai
Mailis Pokk (29)
Alari Põllu (39)
Peeter Tishler (54)
Aime-Maie Tobi (Kraus) (89)
Homme, 14. mai
Ivar Bank (60)
Sirje Ennok-Torn (74)
Priit Ilver (45)
Sten-Erik Jantson (37)
Anti Kalle (51)
Alvar Kaur (63)
Katrin Ploom-Mändmaa (71)
Sulge

Ülekanded