Mailis Pokk tegi Saksamaal vägeva mängu, ees kaks ülitähtsat kohtumist

10.01.2017

Eesti koondise tugitalasid Mailis Pokk (24a-185cm) on Saksamaa tippklubis Keltern Rutronik Stars õiget hoogu leidmas. Pühapäeval tegi tartlanna oma hooaja parima etteaste, kui karika (Pokal) kolmandas ringis alistas Keltern samuti kõrgemas liigas palliva Bad Aiblingi 71:65 ning pääses karika Final Fouri.

Kohtumine oli viimase minutini pinev ja tasavägine. Mailis Pokk osales kohtumises pea 33 minutit ja viskas 27 punkti. Lisaks 3 lp ja 1 rs. Tema kahepunktivisked tabasid 9/7, kolmesed 4/3, vabavisked 4/4. Seega tõi Pokk naiskonna punktidest 38 %...

„Ja, see oli siiani parim mäng - punktide poolest tõesti,“ sõnas Mailis Pokk Basket.ee-le. „Võimalust mööda viskamiseks polnud, sest mäng oli väga tasavägine kuni viimaste mänguminutiteni.“

Läinud neljapäeval võitis Keltern sügisel vahele jäänud kuuenda vooru kohtumises kodus Halle’t 73:67 (34:38). Seal kogus Pokk 23 minutiga 4 pt, 1 lp, 1 rs. Vsiked 7/2.

Viimases vana aasta voorus alistas Keltern samuti kodus Saarlouis’i 90:62 (54:29). Toona Pokilt pealt 23 minutiga 8+2+2. Visked 8/4.

Nüüd seisab Kelternil ees mitu tähtsat kohtumist. Laupäeval minnakse koduses liigas võõrsil vastamisi liidri TSV 1880 Wasserburgiga (neil saldo 11-1, Kelternil teisena 10-2). „Avaringis neid kodus võitsime, 73:61,“ meenutas Pokk. Uuel nädalal peetakse FIBA Eurocupi kaheksandikfinaali avakohtumine.

Jäime ka viivuks vestlema.

Kes veel karika Final Fouri jõudsid?

Meie, Hannover, Wasserburg ja Herner. Toimub 25. ja 26.märtsil

Nüüd laupäeval on liidrite mäng võõrsil?

Jah. Väga tähtis, printsipiaalne kohtumine.

Loomulikult pakuvadki suurt rõõmu meie head mängud Saksa liigas, mis tagavad meile hetkel teise koha. Alles hiljuti oli tegu madalama liiga klubiga...

Sihid klubiga Saksa liigas?

Võtta võit igast eesolevast mängust ning jääda kindlasti püsima tabeli tippu kuni play-offideni.

Siht FIBA Eurocupis, kus 19. ja 26. jaanuaril (esmalt kodus, siis võõrsil mängitakse 1/16-finaalis türklaste Yaki Dogu Universitesiga – toim.)?

Kindlasti peame head mängu näitama Eurocupil. Nii võistkonnana kui ootan seda ka endalt. Läheme kindlasti edasipääsu peale mängima.

Pühapäevase supermängu emotsiooni kaalub siiski üles ilmselt see kui detsembris tagasite pääsu eurosarja 16 parema seas?

Jah, see oli kõige parem tunne, kui edasi saime. Nüüd saame võimaluse väga tugeva võistkonna vastu mängida.

Mida türklaste kohta teate, mida oskate karta. Kui tugevad nad on?

Tegelikult väga ei teagi veel neist midagi. Igaüks, kes ise on otsinud ja jälginud neid, need teavad. Olen kuulnud ja näinud piltidelt, et neil on mõned üle 190 cm mängijad ning neist mõni ka kuulunud WNBAklubide ridadesse.

Aga kuna meil on siin olnud tähtsad mängud aasta alguses käsil ja nüüd nädalavahetusel ka üls lisaks, siis pole üldse tähelepanu pööranud türklastele. See info ja scouting tuleb juba uuel nädalal.

Veetsid jõulupuhkuse Eestis? Tervis korras, novembris viga saanud põlv, pean silmas?

Jah, olin jõulude ajal Eestis. Tervis ning põlv on korras. Pean põlve kallal kõvasti tööd tegema, aga teisalt kannatab kõike teha.

Kuidas sa ennast võistkonnas tunned praegu? Miski segab näitamast oma parimat mängu? Või on asjad pigem liikunud paremuse suunas?

Tunnen ennast võistkonnas hästi. Mul on kindel roll võistkonnas. Ja arvan, et asjad on liikunud tõusujoones.

Mida ootad lähikuudelt nii klubi kui enda mängu kontekstis?

Enda mängu osas tuleb kinnistada nüüd ainult enesekindlust, mida on palju juurde tulnud eeskätt viimaste mängudega ning töötada kõvasti edasi. Mängud lähevad järjest raskemaks ning tähtsamaks. Eksimusteks ei ole võimalust.

Kui me jutu lõpetame, jooksed sa trenni. Kell on Eestis 21.45. Üsna harjumatu päevakava, mis?

Jah, on tõesti veidi. Meil on siin hetkel ja nii, et teisipäeviti on väga hilisõhtune trenn, algab 21.15.

Elurütm on ikka teistsugune. Kui ma näiteks oma Saksamaa sõpradega räägin, siis alati pigem õhtuti ja mõnikord täitsa südaööni vabalt välja.