Samantha MacKay, naiste finaali MVP

TLÜ sai karikafinaalis suurkonkurendi FCR Media/Rapla KK üle kindla võidu

18.12.2016

Pärnus täna kulmineerunud karikavõistluste nädalavahetusel olid kell 14 vastamisi naiste tipud, FCR Media/Rapla KK ja Tallinna Ülikool. Mõneti ootamatult kindla 77:61 võidu sai TLÜ.

Detsembri algul oli hooaja esimeses omavahelises kohtumises (Eesti-Läti Ühisliiga arvestuses) peale jäänud FCR Media/Rapla KK, seda tulemusega 85:80. Möödunud aasta karikafinaalis Kuressaares olid 1182 Tallinna (Rapla klubi eelkäija) võidunumbrid TLÜ üle 86:78.

TLÜ läks Samantha MacKay kaugviskest juhtima 13:6 ent tasavägise veerandi lõpuks oli Rapla ees 18:17. Teisel veerandil, Rapla eduseisust 24:19 tegi MacKay viiepunktise seeria, lisaks korvid Greeta Üpruselt ja Eliise Käitilt ning TLÜ oli ees 30:24. Poolaeg siiski 32:29.

Kolmas veerand sai Raplale saatuslikuks. TLÜ võitis selle 25:11. Rapla üritused olid kuidagi meeleheitlukud, vägisi tehtud. Pall liikus justkui hästi (enamasti), kuid lahendusteni ei viinud. TLÜ oli kaitses tubli ning võistkonnavaim tundus ühtsem ja vägevam. Kolmandal veerandil oli taas pidurdamatu MacKay.

Viimasel veerandil Rapla tõstis pisut survet, nad tulid 46:65 seisult 54:65-le (8:0 spurt) kuid alla 11 punkti vahe ei kahanenud. Lõpus hakkas vahe taas kasvama. Võib öelda, et otsustavail hetkil (vahe 11 p), eksisid Rapla naised päris mitmel korral lihtsalt. Sealt – 5-6 minutit enne lõppu, oleks veel saanud mängu tulla...

Viimaks TLÜ-le viimaste aastate suurim võit koduse suurrivaali üle. Kindlasti ihaldasid nad seda võitu rohkem, sest viimased tiitlid Eestis on kuulunud kõik 1182/FCR Media/Raplale.

Olgu lisatud, et FCR Media naiskonna liidrid (Lipanskaja, Püü, Mesila-Kaarmann ja Donders) tabasid finaalis nelja peale viskeid 51st 11.

Janne Rits, TLÜ peatreener sõnas: „See jõud ja võidutahe oli meie sees juba kaua, nüüd pääses see välja... Täna võitis see, kes rohkem võitles ja pingutas. Et vahe lõpus nii suureks läks, see oli lihtsalt vastase mängu lagunemise arvelt. Muidu oleme ju võrdsed naiskonnad."

Ta jätkas: "Väljakul polnud mitte kaks vaid viis liidrit, seda näitab ka see, kui lasksime esimesel poolajal neil visata 29 punkti. Kaitses tegime eelmisest omavahelisest mängust (80:85) selgelt omad järeldused.“

Howard Frier teiselt poolt sõnas: „Ei olnud täna üldse meie päev. Polegi midagi väga selgitada... Teised olid näljasemad, võitlesid ja tahtsid rohkem. Seda on halb öelda, aga tahtsid tõesti rohkem. Ka meie tahame alati võita, aga nemad olid meist ses osas täna paremad. Ja see väljendus kogu mängus.“