Sandra Reinvald - U18 finaali MVP

OlyBet karikas: U18 neidude võitjaks tuli teenitult ja võimsalt Tartu Kalev

17.12.2016

OlyBet noorte U18 vanuseklassi karikavõistluste finaal oli väga oodatud sündmus. Vastamisi mõlemalt poolt koondise mängijatega tihedalt „asustatud“ Audentese SK ja Tartu Kalev.

Etteruttavalt olgu öeldud, et ootamatult kindlalt võttis siit võidu Tartu, skoor lõpuks 71:51. Tartu võitles märksa tulisemalt, võitis enamuse lahtistest pallidest, oli agressiivsem ja rünnakul oluliselt teravam.

Tartu haaras ohjad (9:0) ent pärast Hanna Leena Ojamaa kolm korvi oli ees juba AUD 12:11. Janne Pulga kolmesest võitis AUD veerandi 15:13.

Teisel veerandil oli AUD eduseisus 27:23 ja 29:25, kuid seejärel rakendas Kalev edukalt maa-ala.Tartu haaras initsiatiivi, Marta Valsi kolmesest läks Tartu ette 33:29, poolajale mindi nende juhtimisel 35:31. Tartu tegi teise veerandi teises pooles 12:0 spurdi, mis takkajärele vaadates võis saada murdeliseks kogu kohtumise seisukohalt.

Kolmanda veerandi algul pani Tartu veelgi juurde ning pärast uut, 13:2 vahespurti olid nad ees 48:33. Nüüd oli AUD maa-alas, kuid selle lahtimuukimisega ei olnud Kalevil probleeme. Tartu kaitse oli agressiivne, AUD oma suhteliselt passiivne. III. Veerand lõppes Tartu 54:38 juhtumisel. Sandra Reinvald ja Johanna-Eliise Teder (allpool pildil) vedasid mängu.

Võib julgelt öelda, et kuna koosseisud on vähemalt võrdsed (et mitte öelda AUD kasuks), siis mängisid Tartu noored treenerid AUD (ptr Reet Rausberg, tr Andra Viirpalu) seekord lihtsalt üle. Võib ka lisada, et AUD liidritel – Berit Annabel Loomägi, Janne Pulk, Victoria-Ida Vähi, Anna-Helena Ehala) polnud kaugeltki parim päev

4.22 enne lõppu oli AUD Anella Oti korvist natuke lähemale nihkunud (47:61), kuid juba järgmisel rünnakul otsustas Marta Vals tabava kaugviskega sisuliselt mängu – 64:47 Tartule. Lõpus sai Tartu juba lustida ja sepistada ilukorve. See õnnestus neil hästi.

„Tartu tüdrukutel oli väga hea emotsioon. Võistkond hoidis hästi kokku, väga tubli. Igati teenitud võit Tartule, kes pidi hakkama saama oma treeneri Kaire Asita (seljaga kodus kimpus – toim), seda suurem tunnustus tüdrukutele, kes sisuliselt ise ennast juhendasid,“ sõnas Rosemary Rits, EKLi naiste- ja tüdrukute liigade juht

Finaali MVP-ks valis Tartu treeneripink Sandra Reinvaldi.

Tartu Kalev-Audentese SK 71:51 (35:31)

Lauapallid: 50-43

Korvisöödud: 15-11

Pallikaotused: 20-24

Vaheltlõiked: 15-7

2 p: 44 vs 28 %

3 p: 25 vs 30 %

vv: 60 vs 67 %

Tartu: Sandra Reinvald 23 pt+16 lp (17/11, PIR 34), Marta Vals 14+6+3, Johanna-Eliise Teder 14+10+4+6 vl, Eleriin Vaino 12+6+6.

AUD: Janne Pulk 19 pt+8 lp+2 rs (visked 23/6), Victoria-Ida Vähi 10+10+4, Berit Annabel Loomägi 8+5 lp, Hanna Leena Ojamaa 8 pt