Hannes Saar, U16 finaali MVP

U16 karikavõitjaks krooniti Audentese SK/TSK tüdrukud ja BC Tartu poisid

16.12.2016

Audentese SK/TSK tütarlapsed teenisid teise järjestikuse karika reedel, võites finaalis kolme punktiga Tartu Kalevit. Kolme punktiga võitsid karika ka AUD U14 tüdrukud...

Poiste finaal kuulus üsna kindlalt BC Tartule.

Kuid esmalt tüdrukute finaalist.

Oli taas draamat. Võrdne mäng, võrdsed vastased, igipõlised rivaalid Audentes ja Tartu ning Marek Koitla-Reet Rausberg versus Kaire Asi.

Algus vääris finaali (veerand 15:15), poolajaks rebis AUD ette 28:24. Tartu 24st punktist 16 oli toonud Anna-Gret Asi. Kõik oli aga ees, kõik lahtine.

Kolmas veerand kuulus selgelt Tartu neidudele, nad võtsid selel 20:9, asudes enne viimast veerandit juhtima 44:37.

Neljandal veerandil tõi Helena-Stina Svilberg neli silma järjest, tablool viik 44:44. Anna-Gret Asi viis veel paaril korral Tartu ette, kuid AUD viigistas. Kaks ja pool minutit enne lõppu tabas Triiny Käämer kaugelt Tartu eduks 55:52... Põnevus kulmineerus.1.36 jäi mägida kui Triinu-Liis Vaikma viigistas – 55:55.

Lõpuminutil tabas AUD kasuks Vaikma veel kahel korral. Tartu õnnetuseks kaotasid nad eelviimasel minutil vigadega oma liidri Asi, viimasel minutil ka Käämeri. Viimasel minutil patustasid tartlannad mitme pallikaotusega.

Finaali MVP-ks tunnistati Helena-Stina Svilberg.

Tartu Kalev-Audentese SK/TSK 56:59 (24:28)

vv: 68 vs 46 %

Tartu: Anna-Gret Asi 31 pt, 19 lp, 5 rs, 7 vl, Triiny Käämer 8+4 lp, 4 vl, Emili Geherman 5+6 lp

AUD: Triinu-Liis Vaikma 17+9 lp, Helena-Stina Svilberg 13+17 lp, Marie-Anette Sepp 9+7+2+6 vl, Triinu Ojala 9+4 lp

*       *       *

Poiste U16 finaal läks kindlalt BC Tartule. See polnud kindlasti üllatus. Lääne-virulased - BC Tarvas/Rakvere SK I osutasid jõudumööda korralikku vastupanu, paraku otsustas karika saatus nende totaalne mõõn teisel veerandajal, mille nad kaotasid 6:23.

Nii et naljaga pooleks võib öelda - kohtumine oli võrdne, välja arvatud II. veerand. Lõpuks Tartule 19-punktine võit. Treenerina viis BC Tartu karikavõiduni Gert Prants.

Tänu võimsale teisele veerandile võitis Tartu poolaja 43:21 ning kolmanda veerandi lõpuks oli asi selge - 63:39. Viimase veerandi lohutusvõidu 20:14 said Märt Raami hoolealused.

Tähelepanu tuleb juhtida ka BC Tartu playmakeri Kerr Kriisa küpsele mängu juhtimisele. Pallikaotusi enne viimast veerandit ei olnud. Mitu supersöötu. Meelitas ründevigu välja, jagas mängu ja tegutses kogenult.

Finaali MVP-ks valis BC Tartu peatreener Gert Prants Hannes Saare.

BC Tartu-BC Tarvas/Rakvere SK 77:59 (43:21)

Lauapallid: 54-45

Korvisöödud: 14-8

Pallikaotused: 15-16

Vaheltlõiked: 12-6

2 p: 40 vs 35 %

3 p: 17 vs 16 %

vv: 64 vs 64 %

Tartu: Patrik Peemot 23 pt, 8 lp, 2 rs, Hannes Saar 22+13+2+3 vl, Kerr Kriisa 14+8+5+3 vl, Peeter-Toomas Tael 12+9 lp

Rakvere: Martin Laandu 22+15 lp, Jürnas Vigolainen 12+6 lp, Kristo Tammiksaar 6+8+5, Aaron Kiik 9 pt.