U14 karikad jagatud: tüdrukute finaali ülihaarav lõpp

16.12.2016

Reedel tehti Pärnus algust tänavuste karikafinaalidega – kokku on neid kolmel päeval ees 11. Esimestena astusid päeval lahingusse U14 tüdrukud ja poisid.

Need karikad rändavad suvepealinnast Tallinnasse. Kõigest järjekorras.

U14 tüdrukute finaal. Siin võitis ülipõneva lõpplahendusega Audentese SK suurt konkurenti BC Kalev/Cramot 42:39 (13:19). Otsustavaks sai Jenny Roosi (Raido Roosi tütar) tabav kaugvise 22 sekundit enne kohtumise lõppu. Audentese tüdrukud nautisid tõelist rõõmupidu.

Kohtumine kulgres siiski suuresti Kalev/Cramo taktikepi all. Nad saavutasid soliidse algedu, vedades teise veerandi 22. minutil näiteks 23:13 ja kaks minutit hiljem 26:15.

Kolmandal veerandil tegi toreda soolo Jenny Roos, tuues AUD miinus kaheksa pealt 28:30 peale. Ometi, taaskord liikus Cramo eest ära ja hoidis viimase veerandi kestel 3-5-punktist edu.

Anete-Elizabeth Adleri korv kolm minutit enne lõppu aga viigistas AUD poolt seisu – 36:36. AUD pääses peagi ka kolme silmaga ette, ent Maarja Grünmanni kaugvise 33 sekundit enne lõppu viigistas seisu – 39:39.

Kohe järgmisel rünakul tabas Jenny Roos kolmese vastu – 42:39. Enam Kalev/Cramol vastukäiku ei olnud, Grünmann viskas mööda ja viimasel rünnakul tehti pallikaotus.

Karikavõiduni viisid Audentese SK tüdrukud Andra Viirpalu ja Reet Rausberg.

Finaali MVP-ks valiti Anete-Elisabeth Adler.

Audentese SK-BC Kalev/Cramo 42:39 (13:19)

Poiste karika võitis esmakordselt SK RIM/TTÜ Sinine

Poiste karikavõitjas polnud kahtlust. SK Rim/TTÜ KK Sinine meeskond haaras kohe initsiatiivi (14:1). Ning kuigi Erkmaa poisid said varsti mängu sisse, oli teisel veerandil RIM/TTÜ eduseis 36:21 ning vaheajale mindi nende juhtimisel 43:25.

Kolmas veerand muutust ei toonud, pigem vastupidi. Enne viimast veerandit oli tulevane karikavõitja ees juba 62:32. Ei mingit kahtlust. Karikavõidule viisid RIM/TTÜ poisid Arkko Pakkas ja Mikk Sarik.

Kui vaadata protokolli, siis eks siit saab ka mitu ammendavat vastust küsimusele, miks oli üks võistkond niipalju parem.

Sõmpaatne oli RIM/TTÜ üle välja kaitse ning efektiivsed kiirrünnakud. Erkmaal polnud nende käikude vastu rohtu.

Finaali MVP-ks valiti Ken-Martti Reinart.

SK RIM/TTÜ KK Sinine-Erkmaa KK 79:48 (43:25)

Lauapallid: 48-28

Korvisöödud: 21-4

Pallikaotused: 16-21

Vaheltlõiked: 13-7

2 p: 54 vs 28 %

3 p: 27 vs 29 %

vv: 40 vs 50 %

RIM/TTÜ: Ken-Martti Reinart 24 pt, 17 lp, 7 vl, 4 bl, Kaur Torn 13 pt, Kaspar-Clemet Kuusmaa 11+6+3, Tambet Pärismaa 8+5+2

Erkmaa KK: Gregor Kuuba 14+8 lp, Karl-Markus Rumjantsev 12+4 lp, Karl-Markus Poom 10 pt.