Laina Mesila-Kaarmannilt täna 19 silma

Kehv algus ei lubanud naiste koondisele võrdset mängu Hollandiga

23.11.2016

Eesti korvpallinaiskond lõpetas 2017. aasta EM-kvalifikatsiooniturniiri võõrsil 43:70 kaotusega Hollandile. Kahjuks saavutasid võõrustajad murrangulise edu juba esimesel poolajal.

Eesti jaoks algas mäng kehvasti – avaveerand 7:19. Kehv algus vajutas mängule oma pitseri, sest teisel veerandil ei suudetud vastasele järgi võtta ning vastane võitis selle 19:16 ja läks poolajale juba 13 puntkises eduseisus.

Kui kolmandal veerandil keeras Holland kodus vinti veel pisut peale (15:9), oli mäng tehtud. Lõpuks kogus Eesti koondis vaid 46 punkti Hollandi 70 vastu. Saime teha tosinkond viset vähem kui Holland, ühtlasi ka raskemaid viskeid ning arusaadavalt ka kehvema protsendiga (meil 33 %, neil 42 %). Sama tendents mis Horvaatia vastu laupäeval.

Peatreener Jaanus Levkoi lahkumismängu kaotus tähendas seda, et Eesti lõpetas B-alagrupi ainsagi võiduta. Aasta aega tagasi kaotati kodus Hollandile kolme punktiga. Prantsusmaa kogus kuus võitu, Horvaatia ja Holland kolm, kuid korvide vahe tõstis teiseks Horvaatia. Eesti saldi 0-6, keskmine korvide vahe 50,2-72,8.

Nagu teada, puudus viimasest EM-kvalifikatsiooniaknast mitu juhtivat mängijat eesotsas Mailis Poki, Annika Kösteri, Mirjam Nikolai ja Merike Andersoniga.

Holland-Eesti 70:46 (38:23)

Lauapallid: 45 vs 34

Korvisöödud: 20 vs 12

Pallikaotused: 19 vs 23

Vaheltlõiked: 10 vs 10

2 p: 47 vs 34 %

3 p: 28 vs 27 %

vv: 69 vs 54 %

Eesti: Mesila-Kaarmann 19+6 l, Bratka 8+5 l, Piibur 7+3 l (5 pk), Püü 5+2 rs (7/1).

Kahjuks jäi taas mitmete mängijate panus oodatust väiksemaks.