ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Seeniorid
Karikavõistlused
PAF Superkarikas - otselink
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
Korvpall 100

Uudised

Reinar Hallik korvpallitunnis Narvas

Reinar Hallik toob korvpalli Narva tagasi

11.11.2016

Korvpalliliit koos Eesti korvpallikoondise mängija Reinar Hallikuga käis neljapäeval Narva koolides, et propageerida lastele Eesti armastatuimat spordiala ning kaardistada algkooliastme huvi korvpalli vastu.

Korvpallitunnid, mis sarnanesid oma iseloomult eelmise aasta „100 Kooli“ projekti omadega, viidi läbi kolmes suures koolis: Pähklimäe Gümnaasiumis, Soldino Gümnaasiumis ja Narva Keelte Lütseumis.

 

EKLi president Jüri Ratas on Ida-Virumaa ja eriti Narva suunal plaani pidanud mõnda aega: „Juba mitu-mitu aastat oleme otsinud võimalusi, kuidas korvpallielu Narvas saaks ärgitada, ellu aidata. Nii nagu see kunagi oli. Oleme kaalunud treenereid ning seda enam on rõõmustav Reinar Halliku omainitsiatiiv. Kui Narva ei oleks enam korvpallikaardil valge laik, oleks see asi, mille üle EKL saaks teenitult uhkust tunda.“

 

Narvast pärit Reinar Hallik (Narva Energia SK), kes lühiaastail on lõpetamas mängijakarjääri, kavatseb kolida tagasi piirilinna, koos perega, ning soovib pühendada end tulevikus korvpallielu edendamisele Narvas. Põhiidee on tuua korvpall Narva tagasi ning kaugemas perspektiivis noortepüramiidiga korvpallikool ja meistriliiga võistkond.

 

"Narvas on lastel-noortel korvpallis meeletu potentsiaal. Siin on suur valik sihvakaid poisse, head kujud, kindlasti ei puudu ka tahtmine. Kuid siiani pole eriti olnud võimalust korvpalliga läbimõeldult ja süsteemselt tegeleda. Sellest on kahju. Kuid seda on võimalik muuta. Tööd on ees meeletult, oleks vaid tegijaid," lausus Reinar Hallik.

 

Ta lisas: „Lapsed olid erakordselt vahvad. Lisaks eelmise aasta „100 kooli“ harjutustele lasime lastel omavahel ka võistelda, kumb grupp enne kümme tükki sisse saab. Lapsed olid toredad ning vaimustuses, kuid just õpetajad vahepeal korrale ei kutsunud... Kõik said aru ja tegid harjutusi järgi. Mina rääkisin vene keeles, Roosi ja Fox (Rosemary Rits ja Martin Rebane) purssisid üksikuid sõnu, nooremad inimesed nagu nad on. Ei, numbrid tulid neil ilusti välja!“

 

Reinar Hallik koos treeneri Kalju Pluutusega on projekti tutvustanud ja kooskõlastanud Korvpalliliidus ning see koostöö kindlasti saab ühehäälse toetuse ja heakskiidu. Reinar tunneb kohalikku elu, koloriiti, suhtleb mitmes keeles ning omab tugevat tahet asjaga tegeleda.

 

Korvpalliliidust olid korvpallipäeval Narvas kaasas noorteosakonna juht Martin Rebane, EKLi naiste liigade juht ning Tallinna Ülikooli mängija Rosemary Rits ning treenerina abiks Guzjalja Guljajeva.

Sünnipäevad
Täna, 14. mai
Ivar Bank (60)
Sirje Ennok-Torn (74)
Priit Ilver (45)
Sten-Erik Jantson (37)
Anti Kalle (51)
Alvar Kaur (63)
Katrin Ploom-Mändmaa (71)
Homme, 15. mai
Indrek Kajupank (33)
Kristel Kaubi (48)
Sulge

Ülekanded