Peategelased: Reinar Hallik vs Timo Eichfuss

Pinget lõpuni: Pärnu Sadam alistas Jõhvis karika 1/4-finaalis Rakvere Tarva

29.10.2016

OlyBet meeste karikavõistluste tänases esimeses veerandfinaalmängus Jõhvis alistas tõusude ja mõõnadega kulgenud kohtumises Pärnu Sadam Rakvere Tarva 83:78 (40:43). Pärnu leidis mängu lõpus õiged käigud kuna Tarvas ei tegutsenud kõige targemalt.

Nii rikkus Pärnu ka Rakvere tänase liidri Timo Eichfussi ilusa stand up'i. Muhulane saatis esimesel poolajal korvi koguni 23 punkti, tabades esimese 20 minuti jooksul 14st viskest 10. Teisel poolajal lisandus tema kontosse "vaid" viis punkti - kokku seega 28p+5 lp (16/11).

Tarva poolel puudusid Mario Paiste ja Oliver Metsalu, kolmandal veerandil sai viga Ander Talu. Pärnul ei teinud kaasa endiselt vigastatud Mihkel Kirves, Tormi Niits ja Silver Leppik (osales soojendusel).

Pärnu mängis oluliselt otsingulisemat mängu, pikemat rünnakut, kohati võiks öelda ka "pikaldasemat". Paiguti isegi nii et meeskonna peatreener Heiko Rannula pidi pärast kohtumist Delfi TV-le tõdema: "Mäng läks nii ümmarguseks, et mõtlesin, et selest rattast ei pääsegi välja, aga õneks suutsid mõned mehed teravuse tagasi tuua, nende seas lõpuks ka uus mees Teddyy Okereafor. Reinar tegi lõpus omad ära. Kiidan ka Sutti. Aga eks nemad peavadki mängu tegema."

Juhtroll ses mängus vahetus täna mitu-mitu korda. Mängida jäi alla viie minuti kui Tarva eest õnnestunult esinenud uus mees Justin Baker viis lääne-virulased ette 70:65. Seejärel tabasid aga kaugelt Pärnu mõlemad leedulased ja juhtroll vahetus taas. Siim-Markus Posti kaugviskest pääses Tarvas 1.42 enne lõppu taas ette 75:73, ent seejärel oli Halliku ja Okereafori tund. Vabaviskeid ei läinud otseselt vaja, et Pärnu võidaks viie punktiga.

Laud Tarvale 33-32, korvisöödud 18-18, pallikaotusi oli Sadamal 15, Tarval 19. Kahepunktivisked Tarva kasuks 53 vs 46 %, kolmesed Pärnu kasuks 41 vs 35 %, vabavisked Tarvale 71 vs 56 %.

Vaidotas Volkus tõi võitjaile 15+5+2, Reinar Hallik 14+2+3, Edvinas Šeskus 13+2+3, Saimon Sutt 13+3 vl, Norman Käbin 12+3+3, Teddy Okereafor 9+11+3.

Rakvere poolel Timo Eichfuss kogus 28+5lp, Siim-Markus Post 16+7+11, Justin Baker 22+7lp, Marcus Byrd 7+10lp. Tarva pink tõi vaid 2 silma.

*       *       *

Kolmandas veerandfinaalpaaris alustasid kell 17 heitlust kaks ülikooli - TÜ ja TTÜ KK.

Tartlased võtsid ses mängus pinge varakult maha, võites avapoolaja 48:21. Seejuures oli seis esimese veerandi lõpus vaid 19:16.

Kogu mängu võitis Tartu Ülikool 85:38. Ei olnud ses mängus vunki sees... Laud 48-24, korvisöödud 13-5. Janari Jõesaar tõi sajaprotsendilise tabavuse juures (k.a vabavisked) 17p+11 lp, Janar Talts pealt 15 minutiga 17+8+3, Mandell Thomas 12+4 rs, Dominykas Milka 10+6lp. Teisel poolel keegi üle 7 punkti ei visanud.

Viimases paaris on teisipäeval Viljandis vastamisi Valga-Valka/Maks&Moorits ja Betoonimeister/Tskk/SK Nord.