Demonte Harper oli Rapla vastu sütitav jõud

Kalev/Cramo võttis Haapsalus AVIS Rapla üle soliidse revanši ja pääses OlyBet karika poolfinaali

28.10.2016

Eesti korvpalli karikavõistlustel jõudis esimesena finaali tiitlikaitsja BC Kalev/Cramo, kes Haapsalus peetud kohtumises alistas 82:55 (42:36) AVIS Rapla meeskonna.

Esimene poolaeg pakkus põnevat, emotsionaalset ja võrdset mängu. 36:36 seisult läks Cramo lõpus eest ja võitis poolaja 42:36. Kuid teise poolaja algul kulus peaaegu viis minutit enne kui Rapla sai kirja esimesed punktid. Seega – AVIS oli kuival järjest 6:50.

Cramo rünnakut vedasid Demonte Harper ja Rain Veideman, kes viskasid vastavalt 23 ja 16 punkti, Harperile lisaks kirja 6 lp. 8 silma kogusid Sten-Timmu Sokk, Vitali Ljutõtš ning Mark Tollefsen, viimane kogus ka 9 lp.

Kohtumisele üheksa mängijat üles andnud Rapla poolel kandis põhiraskust vaid seitse meest ning teisel poolajal Cramo tempoga kaasa minna ei suudetud – Cramo kaitse tõmbas nende võimalused täiesti kinni ja Rapla viskas 20 minutiga vaid 19 punkti.

Thomas van der Mars kogus parimana 14+13+3, Domen Bartoži arvele jäi samuti 14 silma (visked 17/5) ja Sven Kaldrele 13 punkti, Martin Paasoja lisas 8+4 lp. Indrek Kajupank oli hästi kaetud ja tõi 34 minutiga 2 silma (5/1).

Rapla peatreener Aivar Kuusmaa avaldas Kalevile matši järel tunnustust. "Eks siin tuleb Kalev/Cramot kindlasti kiita. Nad lõhkusid meid kaitses täielikult ära. Hävitasid tagaliini ja eesliini vahelise sideme ning kui me esimene poolaeg veel jõudsime, siis teisel poolajal oli tasemevahe märgatav," rääkis Kuusmaa Delfi TV-le.

Rapla juhendaja kinnitas Delfi TV-le, et peagi saabub neile neljas leegionär, kuid mängija nime ei tahtnud ta veel avaldada: "Usun, et järgmine nädal on ta lõpupoole kohal. Praegu mängib see mees Baltikumis."

Kalev/Cramo vastaseks 17. detsembril mängitavas poolfinaalis tuleb kas esiliigaklubi Betoonimeister/Tskk/Nord või BC Valga-Valka/Maks&Moorits. Nemad kohtuvad teisipäeval Viljandis

Teisel tabelipoolel kohtuvad veerandfinaalides Tartu Ülikool - TTÜ KK ja Pärnu Sadam - Rakvere Tarvas. Nemad mängivad laupäeval Jõhvis vastavalt kell 17.00 ja 14.30.