TLÜ alistus kodus TTT-le, FCR Media/Rapla oli Lätis võidukas

15.10.2016

Täna sai viimaks täishoo sisse naiste Eesti-Läti Ühisliiga. Eesti tippklubid olid mõlemad konkurentsis, tulemuseks üks võit, üks kaotus.

Tallinna Ülikool võõrustas Baltikumi tituleerituimat klubi Riia TTT-d. Oli esimesel poolajal hetki, kus TLÜ mängu üle sai tõsimeeli uhkust tunda ja vahe püsis väike. Avaveerandi lõpus oli see TTT kasuks 21:18 ja teisel veerandil 37:30. Kuid poolaja lõpetas TTT 12:0 spurdiga, minnes vaheajale 49:30 eduseisus.

Kolmandal veerandil püsis TLÜ hästi ree peale (19:21), kuid viimaks väsis - neljas veerand 8:15. Liiga palju oli kahe liidri, Trine Kasemägi ja Samantha MacKay õlul. Viimasel liiati polnud parim päv "banaanikala püügiks" - visked väljakult vaid 16st 3. Pingilt tuli vähe punkte.

Lõppskoor TTT kasuks 85:57 (49:30).

TTT võitis laua 48-36, korvisöödud 21-9, pallikaotusi oli TLÜ-l 24, TTT-l 19. Kahepunktivisked TTT kasuks 46 vs 26 %, kolmesed TLÜ kasuks 35 vs 30 % (TLÜ-l 14/5), vabavisked mõlemal 78 %.

TTT kasuks tõi Sydney Carter 15 punkti, TLÜ eest Trine Kasemägi (all pildil) 27 p+12 lp (17/9, vv 8/8), Sam MacKay lisas 11+4+4, teistel 6 või vähem.

*       *       *

FCR Media/Rapla KK on sõidus Lätimaal. Täna võideti Riia äärelinnas Läti Ülikooli (LU) 79:50 (43:16). Nagu poolajaskoorist näha, oli mäng kiirelt tehtud. Eesti naiskond mängis ühtsemalt, tabas korralikult, erinevalt LU-st.

FCR Media/Rapla KK võitis laua 45-39, korvisöödud 18-9, pallikaotusi oli meie klubil 17, lätlannadel 27. Kahesed Raplale 43 vs 36 %, kolmesed 44 vs 17 % (Raplal 9/4), vabavisked LU kasuks 77 vs 73 %.

Pirgit Püü tõi edukaimana 15+4+2, Darja Lipanskaja 13+4+2, Sofia Kosareva 12 p, Laina Mesila-Kaarmann 10+8 lp, Francisca Donders 9+2+4 ning enim mänguaega saanud Ellen Anett Põldmaa 9+8+2. Parim pluss-miinus oli Lipanskajal - +27, teiseks Dondersil - +23.

Pühapäeval kell 11 on Tallinnas Audentese Spordihoones vastamisi naiste ühisliiga Taavel ja Koljat - G4S Noorteliiga ja Riia TTT. Kell 14 kohtuvad Vega1/Liepaja-FCR Media/Rapla KK ning kell 16.30 Tartu Ülikool/Kalev-Riia TTT Juuniorid.