EMil seekord Eestita: Poola mängis meid üle

17.09.2016

Paraku osutusid matemaatikamängud tarbetuks, sest avapoolajal kaugelt 50 %-liselt tabanud Poola asus esimese 20 minuti lõpuks 19-punktiga juhtima ning võitis kogu kohtumise 94:63. EM toimub 2017 a sügisel Eestita.

Mäng ei alanud sugugi kehvasti. Jäänud paar korda mõne punktiga taha, jõudsime viigini 10:10 ja 13:13 ent Mateusz Ponitka ja AJ Slaughteri korvidest asus Poola juba avaveerandi lõpuks juhtima 24:16.

Teisel veerandil jäi meie koondis alla koguni 11:22. Poola jätkas suurepärase viskekindlusega, meil oli suur probleem viskele saamisega. Kaitse kärises, eeskätt vabaks mängitud viskekohtade arvelt.  Aga eks kuri oli karjas ikka eelkõige seetõttu, et omad visked ei läinud, kohati ei tabanud isegi instrumenti. Lähedalt tabati küll avapoolajal 16st 10, kuid eemalt 10st 1 (Veideman).

Ka teise poolaja algus toonud mängu muutust. Esimese paari minutiga paisus Poola edu 51:29-le. Lootus hakkas kustuma, kuigi mängida jäi veel palju. Kuid poolakate üks tänaseid tarkus oli maksimaalne kontsentreeritus, laitmatu kodutöö ning meie tugevuste elimineerimine.

Mängu ümber jutustada pole enam mõtet. Positiivset nihet mängus ei toimunud, kahjuks. Ja kahju on seda enam, et konkurendid teistes alagruppides mängisid meile kõik võimalused kätte. Oleks tulnud võita vaid suvalise skooriga.

Kolmanda veerandi lõpuks oli Eesti kaotusseis 39:67. Mängijate nägudest peegeldus pettumus, kaotuse kipitus. Olime löödud. Osalt olime löödud vastase tugevuse ja surve all, teisalt ei suutnud me ise kodusaali eelist ära kasutada ja viskeid sisse panna. Poolal paistis olevat ükskõik, kus nad mängivad. Lõvikoopas või lihtsalt mingis angaaris.

Viimase veerandi mängis Eesti korralikult, kuid Poola mäng selle all ei kannatanud – nemad jätkasid enesekindlalt. Poola tegi ilmselt Tartus oma valiktsükli parima esituse.

Meie mängijad teenisid viimasel minutil sooja aplausi skandeerimise "Eesti, Eesti!" saatel, millest võib järeldada, et valiktsükli teine koht, kolm võitu ja südi mäng läksid siiski poolehoidjaile hinge. Poola oli täna lihtsalt muljetavaldavalt võimas. Panna Gortat ja Kulig juurde, võivad nad EMil heidelda vabalt olümpiapääsme eest.

Meeskond teenib lõppkokkuvõttes iituse. Arvestades puudujaid ja noorenduskuuri. Hindele 4+. Siit on hea edasi minna, hakata uut koondist ehitama ja sulandada noori jätkuvalt koosseisu.

Statistikat ka:

Laud kuulus täna Poolale 37-30, korvisöödud 21-19, pallikaotusi tegi Eesti 11, Poola 8. Kahepunktivisked Poola kasuks 59 vs 51 %, kolmesed 46 vs 26 % (meil 23/6, neil 26/12), vabavisked Poolale 77 vs 60 %.

Reinar Hallik tõi Eesti parimana 15 p (9/6), Rain Veideman 12+5+2, Tanel Kurbas 10 p, Erik Keedus 9 p, Sten-Timmu Sokk 8+5+4.