Eesti lõpetas kontrollmängud võiduga, Hallikult kümme tabavat kolmest!

26.08.2016

Pidanud täna oma viimase 12. kontrollmängu, jõudis Eesti koondis nende mängudega balanssi - saldo 6 võitu ja 6 kaotust. Eesti alistas Albaania 102:49.

Vahest olulisem sellest numbrist on siiski see, et suur võit ning saja punkti piiri ületamine võiks luua EMi eel hea emotsiooni.

Toyota Nelja Rahvuse Karikaturniiri õhtu esimeses mängus oli Ukraina võitnud Iisraeli 84:67. Ühtlasi viib Ukraina koju turniiri võidu ja sellega kaasneva kõige suurema Toyota auhinna - puualusel velje. Teine koht Iisraelile ning kolmas Eestile.

Peatreener Tiit Sokk võttis kontrollmängude jada ning tänase kerge võidu kokku: "Meil pole terve suvi jooksul ühtegi päris kerget mängu olnud, kui see Küprosel peetud Katari mäng kõrvale jätta. Ma arvan, et seda väikest emotsiooni ja pingelangust oli vaja."

Eesti tänane algus oli Artur Alliksaart tsiteerides: avatakt on tava-akt - esimene veerand 39:12 ehk nokdaun esimeses raundis. Reinar Hallik oli seks hetkeks tabanud viis kolmest ja neli vabaviset ehk 19 punkti. Poolaeg 58:21 ja mäng tehtud.

Kolmandal veerandil meie hoog rauges, eksperimenteeriti igasugu koosseisudega ning veerand kuulus Eestile vaid 19:15. Neljas aga 25:13 ning kogu mäng skooriga 102:49. Hea visketreening ning lahtimäng viis päeva enne EM-kvalifikatsiooni avamängu kodus Valgevene vastu.

Eesti võitis laua 33-26, korvisöödud 28-6 (!), pallikaotusi tegime 12, vastane 19. Kahepunktivisked Eesti kasuks 74 vs 38 %, kolmesed Eesti kasuks 46 vs 17 % (meil 33/15), vabavisked Eestile 77 vs 58 %.

Kümme kolmest tabanud Reinar Hallik kogus 34p+6lp+2rs (kahesed 0/0, kolmesed 13/10, vv 4/4), Indrek Kajupank tõi 13+5+3, Rain Veideman 10p, Jaan Puidet 9p. Albaania poolel tõi pikk mees Endrit Hysenogolli 10+11lp.

ETV-le lausus päevakangelane Hallik: "Mõtlesin, et panen täna paar tükki sisse ja läks rohkem kui üks. Tunne läheb iga päevaga paremaks, aga vastaste kaitse oli ka selline nagu ta oli. Saime vabalt visata, aga nii saab iga mees sisse."

Halliku meelest vajas koondis tänast võitu. "See andis meile pärast kahte kaotust hea enesetunde," lausus Hallik, kelle sõnul minnakse valikturniirile ambiotsioonikalt vastu. "Tahame kõiki võita, emotsioon on töine."

Eesti koondise MVP-ks turniiril tunnistati Rain Veideman. Tänaseid Halliku kolmeseid näeb kõiki Delfi lingilt - SIIT. Veel üks tähelepanek siia lõppu: Eesti koondis kaotas kõik kontrollkohtumiste teised veerandid, v.a Katari ja Albaania vastu.

31. augustil kell 19 võõrustab Eesti Saku Suurhallis EM-kvalifikatsiooniturniiri avamängus Valgevenet. Järgmised kolm mängu peab Eesti võõrsil vastavalt Portugali, Poola ja Valgevenega.