Hendrik Eelmäe tegi tänagi surepärast tööd

U16 EM: Eesti alistas mulluse Euroopa meistri ja jäi A-divisjoni!

20.08.2016

Poolas Radomis toimuval poiste U16 A-divisjoni EMil alistas Eesti täna ellujäämismängus mulluse sama vanuseklassi Euroopa meistri Bosnia ja Hertsegoviina 85:59 ning jäi kõrgemasse divisjoni püsima.

Eesti oli selgelt ses mängus võitlevamaks, meeskondlikumaks pooleks. Pall liikus kenasti, tabati igati korralikult, kaitses avaldati vastasele piisavalt survet ning meie kompromissitu tegutsemine rikkus kolmanda veerandi keskpaigaks täielikult tiitlikaitsja mänguisu. Enamus lahtiseid palle langes Eesti koondise saagiks. Lauda mindi kui näljased tiigrid...

Avaveerand 17:17. Teisel veerandil jooksis aga Eesti eest ära... – periood 26:13 ja poolajaedu 43:30. Eesti näitas suurepärast kaitset ja ründemängu kooskõla, mis väljendus ka näiteks korvisöötudes – meie kasuks need 17-4. Kaheseid tabasime 62 % ja kolmeseid 43 %. Karl-Kristjan Karpinilt poolajaks 10 p, Henri Drellilt 8+4+4, Hendrik Eelmäelt 6+4+3.

Kolmas veerand osutus murranguliseks. Eesti tegi võimsa vahespurdi 21:5 ning pääses ette 64:35.  Veerandi lõpus tabas Karpin 2+1 ning seis 67:37. Kolmanda veerandi korvisöödud Eesti kasuks 11-1... Ilusaid lahendusi tuli ridamisi ning meeskond ei jäänud suurde eduseisu uinuma. Mängiti teravalt edasi. Bosnia meeskond hakkas lagunema, nende mängu tekkis trotsi ja tujukust.

Neljandast veerandist väga palju rääkida enam ei ole. Vahe kahanes küll 30-lt punktilt korra 23-24-le, ent kui Mikk Jurkatamm tabas 3.30 enne lõppu seisuks 83:57, oli kõik tehtud. Raske turniir väga raskete vastastega, kaks võitu, viis kaotust ning väga väärikas seltskonnas 13. koht.

*       *       *

Eesti võitis laua 55-37, korvisöödud koguni 32-7, pallikaotusi tegime 21 vastase 19 vastu. Kahepunktivisked meie kasuks 56 vs 46 %, kolmesed meie kasuks 22 vs 6 %, vabavisked 75 vs 56 %.

Sellise ühtlase rusikana mänginud Eesti poolelt kedagi esile tõsta oleks selge patt. Resultatiivsemad olid numbriliselt: Henri Drell 16+104, K.-K. Karpin 15+6 lp, Mikk Jurkatamm 14+5+3, Hendrik Eelmäe 13+7+4 (visked 7/6), Markus Kikkatalo 8 p, Joonas-Anton Jürgenstein 7+6+4, Kerr Kriisa 5+4+7.

A-divisjoniga jätsid hüvasti Bosnia ja Hertsegoviina, Poola ja Kreeka. Finaalis mängivad täna hiljem Hispaania-Leedu, pronksile Türgi-Horvaatia.

Mängiti kokkuvõttes tõusvas joones. Playoffi esimene mäng Leedu vastu oli kaotatud mängudest ehk parim ning lõpus alistati Kreeka ning täna tiitlikaitsja BIH - lõpp hea, kõik hea...

Õnnitlused ka treeneritele, tugipersonalile ning kümnekonnale lapsevanemale, kes vapralt turniirile vastu pidasid ja jõudsid need magusad võidud ära oodata!