Henri Drell

U16: Eesti kaotas avamängu Serbiale 62:77 (L. kell 15 Eesti Kreeka link)

12.08.2016

Reedel tehti Poolas Radomis algust U16 EMi A-divisjoni turniiriga. Võistlustules on 16 Euroopa tugemamat koondist, nende hulgas Eesti.

Turniiri avamängus jäi Eesti alla favoriitide hulka kuuluvale Serbiale 62:77 (27:38).

Eesti võitis avaveerandi 20:11, ent kaotas teise 7:27... Mängu algus ja esimene poolaeg oli siiski selline, et Serbia sattus olukorda, kus nad pidid oma mänguplaani üle vaatama. Eesti oli alguses agressiivsem ja avaldas kõvasti vastasele survet.

Eesti oli kaitses väga hea, kuid teisel veerandil sai Serbia oma rünnaku jooksma ja hakkas tabama. Meie poisid võitlesid ka kolmandal veerandil tublilt (14:16). Kohapeal turniiri jälgivad eestlased sõnasid, et "meie poisid olid tõesti tublid, eriti kaitses, kuid teisel poolajal pani Serbia lihtsalt julmalt oma paremuse maksma." Nad olid tugevamad.

Viimane veerand Serbiale 23:21 ja kogu mäng 15 silmaga - 77:62. Häbisse Eesti mitte mingil juhul ei jäänud ja teatud hetkedel tegi ka Serbia elu raskeks. Võiduks on seda palju nimetada, kuid küllalt heaks alguseks võib seda pidada küll. Suur pilt oli see, et Eesti rabeles tugevama vastasega muljetavaldavalt, ei kartnud mitte midagi ning langes võideldes. Ka treenerite kiituseks tuleb öelda, et vahetuste virvarr töötas laitmatult, pingilt sekkujate hulgas ebaõnnestujaid ei olnud.

*       *       *

Serbia paremus avaldus vaat et kõige rohkem lauas - 50-34, korvisöödud neile 19-15, pallikaotusi tegi Serbia 26, Eesti 22. Kahepunktivisked Serbia kasuks 46 vs 40 %, kolmesed Serbia kasuks 36 vs 28 %, vabavisked Eesti kasuks 83 vs 58 %.

Henri Drell tõi Eesti poolel 20p+9lp (visked 19/9), Mikk Jurkatamm lisas 10+5+3, Hendrik Eelmäe 9p, Kerr Kriisa 7+3rs, Karl-Kristjan Karpin 6+6lp.

Avapäeval kaotas Kreeka Soomele 67:74. Kolmanda alagrupimängu peab Eesti esmaspäeval Soomega, see kohtumine algab kell 19.30. Siis on kohal ka Basket.ee.