Matthias Tass, Eesti koondise tõeline tugitala läbi turniiri

U18 koondis väsis lõpus ja kaotas suurelt Poolale

06.08.2016

U18 noormeeste B-divisjoni EMil Skopjes jäi Eesti osaks mängida pärast eilset veerandfinaalkaotust Slovakkiale täna kohtadele 5.-8. Poolaga. Kolm veerandit oli võrdset mängu kuni Eesti kustus ja kaotas 60:86. Eelmiste mängude põhimängijate ülemäärane koormus nõudis lõivu.

Poola oli reedeses veerandfinaalis kaotanud Montenegrole 23 punktiga. Meil oli seljataga oluliselt pingelisem ja küllap nii emotsionaalselt kui füüsiliselt väsitavam matš Slovakkiaga, kus viimasel minutil tagajajarollist tulnuna oli kahepunktises kaotusseisus ka kaks korda šanss juhtima minna kohtumist, võita. Paraku polnud õnn meie poolel.

Täna mängiti esimene veerand 14:14, teise võitis Poola 21:14, kolmanda Eesti 22:21. Nii oli Poola enne viimast veerandit ees vaid 56:50. Lõpus meie mäng täna lagunes, väljakul oli vaid üks meeskond. Viimane veerand Poolale 30:10, nii kogu mäng 86:60.

Laud Poolale 39-29, korvisöödud Poolale 15-10, pallikaotusi tegime 19, Poola 23. Kahepunktivisked mõlemal 44 %, kolmesed Poola kasuks 50 vs 33 % (neil 22/11, meil 12/4), vabavisked Poola kasuks 87 vs 77 %.

Matthias Tass tõi 32 minutiga 18+9+2 (13/9), kuid patustas ka 7 pallikaotusega, Eric Schmalz lisas 12 p, Sten Saaremäel 8+3 rs, Riivo Siimon 5+4 lp.

Pühapäeval kell 13 algavas mängus Tšehhiga (keda alagrupi viimases mängus võitsime) selgub, kas Eesti osaks saab 7. või 8. koht B-divisjonis.