Ilus teine poolaeg tõi kümnepunktise võidu Kosovo üle

06.08.2016

Esimeses ametlikus suvises kontrollmängus võitis Eesti meeste koondis Saku Suurhallis Kosovo koondist 74:64 (26:34). Teisel poolajal vedas Rain Veideman meeskonna käima ning teised viisid tema alustatud töö kenasti lõpule.

Algus polnud kiita. Näha, et vastased olid täna värskemad ja paremini meie mängijaid tundma õppinud. Vastane läks ette 19:9 ja võitis veerandaja 22:15. Dardan Berisha tõi avaveerandiga koguni 11 punkti, sh kolm kolmest.

Teisel veerandil jäime taha 19:32, kuid poolaja lõpp oli mõnevõrra rõõmustavam. Martin Paasoja söödust tõi Tanel Kurbas Eesti vaheajaks lähemale - 26:34. Olime lasknud vastasel tabada kuus kolmest ning jäänud alla lauas 15-23. Kurbase arvel kaheksa punkti.

Koondise sütitas Rain Veideman, vormistades kolm korvi järjest seisuks 41:41. 28. minutil saabus ka Reinar Halliku tund, temalt kaks korvi järjest (tabas täna kaks kolmest). Viimasele veerandile mindi miinus ühe punkti pealt.

Eestil oli hoog sees ning vaikselt hakkas meie eduseis kasvama. Kosovo kulutas mõttetult energiat ka vaidlemisele ja võttis ebasportliku ja tehnilise. Kurbase kauguvise viis 7 minutit enne lõppu ette 56:54 ja sealt alates vahe tasapisi üha kasvas. Lõpuminuteil demonstreeris efektseid lahendusi Martin Paasoja, terve kohtumise jooksul tegutses kasulikult Kurbas, Erik Keedus, Sten Sokk jmt.

Kosovo võitis laua 38-35 (teine poolaeg Eestile 20-15), korvisöödud Eestile 17-15, pallikaotusi meil 11, Kosovol 18. Kahepunktivisked mõlemal 43 %, kolmesed Kosovo kasuks 36 vs 27 % (meil 33/9, neil 28/10), vabavisked Kosovo kasuks 80 vs 77 %.

Rain Veideman kogus alla 20 minutiga 17+7+3, Tanel Kurbas 14+5+2, Sten Sokk 10+2+4, Reinar Hallik 10p, Martin Paasoja 7p.

Kosovo poolel tõi Justin Doellman 17+7lp, Jaren Sina 15+3+4, Dardan Berisha 13 p.

Koondise peatreener Tiit Sokk oli üldjoontes rahulolev ning kiitis ka vastast, kes oli teinud tänaseks hea eeltöö, mis mängu alguses ka kindlasti tunda andis. "Hea et poisid said täna ka publiku ees mängida ja natuke seda surinat sisse. Eks seda on meil vaja. Teisel poolajal hakkasid asjad meil sujuma küllalt hästi, ega vastane kehv polnud. Meil osad asjad õnnestusid ja see tegi rõõmu. Esmaspäeval Saksamaaga saab muidugi teistsugune mäng olema, kindlasti raskem, füüsilisem."

"Me ei saanud alguses jooksma. Ega see positsiooniline rünnak meil väga tugev pole. Teisel poolajal õnnestus kaitses vähe paremini ja kohe saime kergeid korve ka," lisas Sokk Delfile.

Erik Keedus ja Kristjan Kitsing takistamas Kosovo liidrit Justin Doellmanit. Ameeriklane tabas 15st viskest 8.