Norman Käbin tegutses avapoolajal muljetavaldavalt

U20 EM: viimase veerandi fiasko tõi kaotuse Venemaalt

15.07.2016

Kreekas Halkidas alanud B-divisjoni EM-turniiril oli Eesti esimeseks vastaseks nii tuttav kuid samas ka nii tundmatu Venemaa koondis. Pärast (liigagi) ilusat avapoolaega tuli lõpuks vastu võtta kaotus 49:61.

Eestil ebaõnnestus selgelt just viimane veerand, mis kaotati suisa 2:20. Viimasele veerandile läks Eesti niisiis vastu veel kuuepunktises eduseisus - 47:41.

Avaveerandi võitis Eesti 18:13 ja teise 17:12. Kaitse toimis ja rünnak samuti enam-vähem. Eesti võitis avapoolajal laua 23-17 ning tegi 14 pallikaotust Venemaa koguni 16 vastu. Norman Käbin tõi kõik oma 10 silma just avapoolajal, Kregor Hermet lisas 6 p.

Kolmandal veerandil oli Eesti hästi mängus, vedades 7-8 punktiga. Ometi, veerandi lõpp nii hästi ei õnnestunud ning ise koguti sel veerandil vaid 12 punkti.

Viimase veerandi kaks punkti on samas muidugi omamoodi kurioosum ja viitab mitmele asjaolule: närvipinge, eduseisus mäng soosiku vastu - kramp (?), samuti rünnakuosa suhteline nõrkus sel koondisel. Nähtavasti polnud ses olukorra ska mängijat, kes oleks teised endaga kaasa vedanud.

Lõpuks oli Venemaa ka lauas parem 45-44 (teine poolaeg seega 28-19), korvisöödud 10-10, pallikaotusi Venemaal 22, meil 23. Kahesed Venemaa kasuks 40 vs 37 %, kolmesed venelastele 18 vs 16 % (meil 19/3), vabavisked vastasele 70 vs 47 % (meil 17/8).

Norman Käbin kogus 10+4 rs (visked 8/4), Ivo Van Tamm 6+5 lp, Kregor Hermet 6 p, Mihkel Kirves 6+5 lp, Madis Soodla 4+10 lp, Taavi Jurkatamm 5+3 lp. Kehvast tabasid täna: Kirves 8/2, Post 4/1, Viilup 8/1, Jurkatamm 8/1, Hermet 13/3.

Alagrupi teises tänases mängus võitis Valgevene Islandit 73:68 (41:34).

Homme on Eestil puhkepäev (viiene alagrupp), pühapäeval kell 18.45 on vastas Island.