Pühapäeval peetakse Raplas U14 finaalmängud

G4S Noorteliiga U14 finaalides on vastamisi oodatud paarid

28.05.2016

Raplas kulmineerub pühapäeval G4S Noorteliiga U14 vanuseklassi finaalturniir. Finaali pääsesid need võistkonnad, kes põhiturniiril kahel kõrgeimal astmel paikesidki - seega, üllatusi justkui poolfinaalides ei sündinud. Teisalt seda põnevamad tõotavad tulla finaalid.

U14 tüdrukutest pääses esimesena finaali Tartu Kalev. Audentese SK I võistkond alistati tulemusega 67:58 (28:33). Tartu sai oma tahtmise peale surutud kolmandal veerandil, mis võideti 22:12. Välja võiks tuua ka pallikaotustu seisu: Tartul 14, AUD-l 26. Hooaja senised mängud oli Kalev võitnud 24 ja 25 punktiga, seega täna oli intriig õhus.

Tartlaste parim oli Anna-Gret Asi, visates 36 punkti, lisaks 16lp+7rs, Belinda Lepmets tõi 11+10lp, Triiny Käämer 9p. Audentese resultatiivseim oli Marie-Anette Sepp 16 punktiga, lisaks 6lp+4rs, Triinu-Liis Vaikma nime taha kirjutati 14+8+2, Triinu Ojala tõi 12+6+2.

Tüdrukute finaalis mängib Tartu Kalevi vastu Pärnu SK I, kes võitis BC Kalev/Cramot 82:50 (47:23). Protokollist torkas enim silma vahe kolmepunktivisetes: Pärnul 31st 11, Kalev/Cramol 3st 0...! Varem oli hooajal mängitud Pärnu kasuks +10 ja +16. Tänane Pärnu võit seega kindlaim.

Mängu efektiivseim oli Elena Sutt (PIR 27), tuues 16+10+5, Helerin Kass sai kirja 18+7+2, Triin Juurik 12p; Kalev/Cramo poolel Maarja Grünmann 16+10+3, Ivetta-Elizavetta Okuneva lisas 13+6+4.

U14 poiste esimeses poolfinaalis võitis BC Raplamaa Keila KK-d 89:70 (60:34). Nagu näha, oli esimese poolajaga mäng suuresti tehtud, teise poolaja võitis Keila 36:29. Korvisöödud Raplamaa kasuks 21-9, eraldi võib välja tuua aga vabavisked: võõrustajail 23st 18, Keilal 8st 1.

Johannes Kirsipuu (alumisel pildil) viskas võitjate parimana 39 punkti, tegi 6 resultatiivset söötu ning 5 vaheltlõiget. Markus Ruubel tõi lisaks 20+14+5, Joonas Riismaa 15+12+4. Keila edukamad olid: Juss-Joosep Jaagu 18+5lp, Marcus Lenk 14+5lp, Kristen Kasemets 14+9lp.

Poiste finaalis mängib BC Raplamaa vastu BC Kalev/Cramo, kes võibolla mõne jaoks üllatuslikult võitis Salva/Rocki, sest eks Rock ikka finaalturniiridel on hästi mänginud (kaks esikohta uba ka tänavu noormeeste U16 ja U18 liigast).

Tasavägise U14 poiste teise poolfinaali võitis BC Kalev/Cramo 59:52 (21:30) Salva/Rock I. Tartu esindus võitis küll laua 45-38, kuid tegi vaid 4 resultatiivset söötu Cramo 12 vastu. Mängu pööras Kalev/Cramo teisel poolajal, mis võideti 38:22.

Kasper Suurorg tõi võitjaile 17+3+3+4vl, Joosep Heinla 11+7+4, Markus Ilver 6+9lp; Tartu poolel Sverre Aav 25p (visked 19/9), Richard-Sven Rivik 10p ning Martin Rosenthal 6+12lp.