ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Seeniorid
Karikavõistlused
PAF Superkarikas - otselink
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
Korvpall 100

Uudised

Narvas toimub kolmepäevane olümpiapidu, ka korvpall võistluskavas

25.05.2016

Täna avati Narvas pidulikult Narva Pähklimäe Gümnaasiumi kooliolümpiamängud. Kogu koolipere ja lapsevanemaid kaasava kolmepäevase spordisündmuse avatseremoonia algas paraadiga, kus iga osalev klass esindas ühte riiki Euroopas. Staadionile toodi olümpiatuli ja kooliolümpiamängude traditsiooni kohaselt anti ka sportlasvanne.

Olümpiamängud avas olümpiavõitja Jaak Uudmäe, kes kutsus osalejaid üles kinni pidama ausa mängu reeglitest, pidama lugu oma vastastest ja leidma mängudelt endale uusi sõpru. Jaak Uudmäe peab positiivseks, et olümpismi ja selle ideaale peetakse ka koolides oluliseks.
 
„Aus mäng ja teineteise austamine on alustõed, mis toetavad noorte kujunemist eluterve ja positiivse suhtumisega inimesteks. Narva Pähklimäe Gümnaasiumi kooliolümpiamängud on hea näide, et spordi alusväärtuste viimine noorteni ei ole enam pelgalt riigi või spordiorganisatsioonide huvi. Vastutust tunneb ja aina enam aitab kaasa ka erasektor. Üks positiivne näide sellest on Coca-Cola Fondi panus liikumisharrastuse edendamisse Eestis, läbi programmi „Liikumine teeb erksaks!, mille üks osa tänane üritus ka on,“ rääkis spordi- ja liikumisharrastuse rollist ja valdkonna edendamisest Uudmäe.
 
Narva Pähklimäe Gümnaasiumi kooliolümpiamängud kestavad  kolm päeva ja kust võtavad erinevatel spordialadel omavahel mõõtu 4. kuni 11. klasside õpilased, õpetajad ja ka lapsevanemad. Kogu koolipere kaasaval spordipeol võisteldakse jalgpallis, korvpallis, võrkpallis, rahvastepallis, saalihokis, lauahokis, kergejõustikus, males, tänavakorvpallis ja sportlikus vabavõitluses. Kooliolümpiamängude raames toimub ka spordi mälumäng ja questorienteerumine.
Narva Pähklimäe Gümnaasiumi kooliolümpiamängud toimuvad programmi „Liikumine teeb erksaks“ raames, mis on Coca-Cola Fondi ja Eesti Olümpiakomitee koostööprojekt. Programmi raames toetatakse käesoleval aastal 25 perespordiürituse läbiviimist Eesti erinevates piirkondades.
 
Sündmust korraldatakse koostöös Narva Linnavalitsuse Kultuuriosakonna, Narva Pähklimäe Gümnaasiumi, jalgpalliklubi Narva Transi, Eesti Lauahoki Liidu, ajaleht Narva ja Narva noortekeskuse Noor TV.
 
Eesti spordi katusorganisatsioonina seisab Eesti Olümpiakomitee ausa mängu põhimõtete ja olümpiaväärtuste eest. EOK tagab tippsportlaste ettevalmistuse ja osalemise tiitlivõistlustel, viib ellu noorsportlastele suunatud järelkasvuprogramme ning suurendab positiivsete eeskujude kaudu liikumisharrastuse kandepinda.
 
EOK tööd toetavad suures osas Eesti ettevõtted. EOK sponsorid on Telia, ERGO, Ilves Extra, JCDecaux, Monton, NIKE, Olympic Casino, Paf, Silberauto.
 
Autor: Eesti Olümpiakomitee
 
Lisainformatsioon:
 
Peeter Lusmägi
Eesti Olümpiakomitee
liikumisharrastuse juht
Tel: 51 19 152
E-post: peeter@eok.ee
Sünnipäevad
Täna, 14. mai
Ivar Bank (60)
Sirje Ennok-Torn (74)
Priit Ilver (45)
Sten-Erik Jantson (37)
Anti Kalle (51)
Alvar Kaur (63)
Katrin Ploom-Mändmaa (71)
Homme, 15. mai
Indrek Kajupank (33)
Kristel Kaubi (48)
Sulge

Ülekanded