Neidude kullatants - BC Kalev STAR/TSK on U18 tšempion

U18 G4S Noorteliiga neidude kulla võitis Kalev STAR/TSK, hõbe Kalev/Cramole

22.05.2016

G4S Noorteliiga U18 finaalide nädalavahetus Jüri Spordihoones kulmineerus pühapäevaste medalimängudega. Neidude paremusrida selgus ennem: kuld BC Kalev STAR/TSK-le, hõbe BC Kalev/Cramole ning pronks Tartu Kalevile. Neljanda kohaga pidi leppima Audentese SK .

Kõigepealt jagati välja pronksmedalid. Vastamisi Tartu Kalev (ptr Kaire Asi) ja Audentese SK (ptr Reet Rausberg). Seni tänavu seis 2-0 Tartule (68:52 kodus ja 68:49 võõrsil). Tegu oli ühtlasi ka revanšivõimalusega mulluse finaali eest, kui Audentes Tartus võidutses 68:63 (siis olid korvi all duellis Kadri-Ann Lass ja Kadri Uiga).

Stsenaarium oli huvitav. AUD esimese veerandi 17:8 sulas teisel veerandil kokku ja pöördus ümber Kalevi kasuks – poolajale mindi Tartu eduseisus 30:21. Audentes tegi teisel veerandil 12 pallikaotust. Ka kolmanda veerandi võitis Tartu 12:7, mis tähendas eduseisu enne viimast veerandit 42:28. Sealt üles AUD täna enam pärast eilset emotsionaalset ja kurnavat kahe lisaajaga poolfinaali Kalev STARi vastu, ei tulnud.Võit Kalevile 63:48.

Laud Tartule 47-36, korvisöödud 16-9, pallikaotusi Tartul 20, AUD-l 30, vaheltlõiked 25-10 Tartule. Kahesed Kalevi kasuks 42 vs 35 %, kolmesed AUD-le 27 vs 19 %, vv AUD-le 75 vs 50 %.

Sandra Reinvald tõi väga esindusliku etteastega 15p+11lp, liidrina võistkonna tegemisi vedanud Kadi Kals 13+6lp, väga tasakaalustatud partii teinud Eleriin Vaino 10+8+7 ja Johanna-Eliise Teder 10+6+4. AUD poolel tõi Anella Otti 18p, Siiri Kliimson 13+14lp, Anette Kasemägi 12+5lp.

Mängujärgselt tunnistas Reet Rausberg (AUD), et eelmisesse päeva jäi palju energiat. Ta lisas, et eksimused, mis tehti, on asjad, millest on palu räägitud ja millega palju tööd tehtud. Ka polnud ta rahul mängujuhtide panusega neis mängudes.

Pronsivõitja peatreener Kaire Asi (Tartu Kalev) ütles samuti, et paljude mõtted tiirlesid ikka poolfinaalkaotuse ümber Kalev/Cramole. „Ütlen ausalt, eks me lootsime siin ikka kullale mängida, aga mis teha. Õnneks suutsime ennast niipalju kokku võtta, et võit võtta.“

Kalevi parimaks finaalis valiti Kadi Kals, AUD poolel Siiri Kliimson. Mängu kommenteerinud Jaanus Levkoi tegi etteheiteid AUD suutmatusele palli üle tuua, samuti otsustavusele korvi rünnata. Samas, koondise peatreenerina kiitis ta nädalavahetuse kokkuvõttes eeskätt Mariann Adelberti, Siiri Kliimsoni, Sandra Taela, Annabel Aera, Ege-Ly Viirmaa, Kadi Kalsi ja Sandra Reinvaldi etteasteid.

*       *       *

Finaal. BC Kalev STAR (ptr Janne Rits) jahtimas oma neljandat meistritiitlit ja vastas BC Kalev/Cramo (Maia Dorbek). Kalev STAR oli ses mängus suurema südamega, kõvema tahtmisega, valmis minema võitlusse iga palli pärast – ja see luges... STAR võitis 56:41 (28:20) ning sai hääleka toetajaskonna ees etendada spontaanset võidupidu. Teenitud kuld!

Kolmandal veerandil jõudis Cramo küll korraks Glenda Tamari viskest nelja silma kaugusele (28:32), kuid enne viimast veerandit juhtis STAR 40:30. Viimase veerandi tegijad olid STARi liidrid – Sandra Tael, Ege-Ly Viirmaa ja Annabel Aer, kes saavutasid peagi 13-15-punktise edu, mis säilis lõpuni.

STAR võitis laua 42-26 (ründelaud seejuures 27-3!!!), korvisöödud 12-10, pallikaotusi tegi STAR vaid 15, Cramo 24. Kahepunktivisked Cramole 40 vs 23 %, kolmesed STARile 32 vs 0 (STARil 28/9), vv Cramole 77 vs 50 %.

Pikalt nelja veaga mänginud Sandra Tael tõi võitjaile 19+10lp, Annabel Aer 17+10lp (3p 7/4), Ege-Ly Viirmaa 9+3+6+7vl; Kalev/Cramo edukaim oli taas Mariann Adelbert – 24+4lp (kahe päeva peale kokku 53 p), Glenda Tamar lisas 8+4+3.

Maia Dorbek tõi peamise kaotuse põhjusena välja alt vedanud võistlusnärvi. „Ütlen ausalt ja ühesena: närv vedas meid täna alt. STAR väga hästi kasutas meie nõrgad kohad ära ja sai väljateenitud võidu.“

Janne Rits oli haaratud kullamelust, ent lausus: „Tegelikult oli mänguplaan täna pisut teistsugune. Ma võiks kritiseerida siit ja sealt, aga parem kiidan kõiki tüdrukuid. Eile, kui pidasime kahe lisaajaga mängu Audentesega, aitasid meid raskest seisust välja mängijad, kes igapäevaselt mängivad palli Apollo NKLis. Kuid mul ei tekkinud ei eile ega täna kordagi kartust, et võime kaotada, kuigi olime vist esimesel lisaajal eile neljaga taga.“

Rits jätkas: „See võit on teatud ühe etapi lõpp, vahefiniši võit – nad lõpetavad noorteklassis esinemise. Ja nad tegid seda võidukalt. Eks meil oli oma mängu siin finaalturniiril leida seetõttu raske, et igapäevaselt on kõik tüdrukud laiali, erinevates klubides. Üksteisega (taas)harjumine võtab aega.“

Finaali parimateks tunnistati Ege-Ly Viirmaa (Kalev STAR) ja Mariann Adelbert (Kalev/Cramo).