G4S Noorteliga Final Four’i eel: tiitlikaitsja langes veerandfinaalis

19.05.2016

Sel nädalavahetusel peetakse Jüri Spordihoones G4S Noorteliiga U18 vanuseklassi otsustavad pallilahingud. Poolfinaalid peetakse laupäeval, finaalid pühapäeval. Pühapäevased mängud toome ka Delfi TV ekraanile.

Kui tüdrukutel olid poolfinaalpaarid juba mõnda aega selged, siis poistel selgusid viimased finaalnädalavahetuse osalised alles eile. On paradoksaalne ja Eesti koondise liidrite nägemata jäämise tõttu ka pisut kurb, kuid samas konkurentsi mõttes rõõmustav, et tiitlikaitsja Audentese SK noormeeste võistkond pidi jääma poolfinaalidest kõrvale.

Poolfinaalides lähevad vastamisi:

Poistel (sulgudes treenerid)

KA Tallinna Kalev vs Virumaa PK (ptr Aivo Erkmaa, tr Jevgeni Gurjanov vs ptr Vaido Rego)

KK Viimsi/Kesklinna KK vs Salva/Rock I (ptr Indrek Ruut, tr Valdo Lips vs ptr Toomas Kandimaa, tr Rein Raam)

KA Tallinna Kalev I alistas veerandfinaalis BC Raplamaa 2-0 (100:42 ja 105:66); KK Viimsi/Kesklinna KK võitis Erkmaa KK-d 1-1 mängudes (104:73 ja 85:97), Salva/Rock I BC Tarva 2-0 (108:57 ja 116:62) ning Virumaa PK lõi üle noatera Audentese SK I mängudes 1-1 (68:70 ja 90:87).

Arusaadavalt on enim põhjust peatuda paaril Virumaa PK-Audentese SK I, kus avamängu Tallinnas kahega kaotanud (poolaeg seejuures 13-ga) Virumaa PK suutis kodus oma paremuse ometigi maksma panna – poolaeg 50:41 ja kogu mäng 90:87. Viimasel veerandil tuli (Sixten Tomingase, Meelis Songe ja Erik Mäe juhendatav) AUD lähemale (veerandivõit 21:16), kuid vahet jäi siiski üks punkt virulaste kasuks.

Audentese võidetud avamängus tõi Kristian Kullamäe 28 punkti, Ron-Arnar Pehka lisas 15 ning Virumaa poolel Sten Kuber 23 ja Saaremäel 21 punkti. Teises mängus tõi Ander Talu Virumaa kasuks 33 silma, Kuber tõi 20, Saaremäel 14 ning Rander-Rainer Lille 12 p; kaotajate poolel Kullamäe 40, Pehka 20 ja Karl Suurorg 11 punkti.

Nii jäigi tiitlikaitsja poolfinaalidest välja; meenutuseks ja vabanduseks võib vaid lisada, et nende mullune edurivi liider Matthias Tass on vahepeal siirdunud CSP Limoges’i noortemeeskonda. Ka mullune finalist KK Pärnu on sest vanusest paremad välja "kasvatanud".

Põhiturniiril olid esimesed neli samuti samad meeskonnad: 1. KA Tallinna Kalev I 12-2, KK Viimsi/Kesklinna KK 11-3, 3. Salva/Rock 10-4, 4. Virumaa PK 8-6, 5. Audentese SK 6-8.

Tüdrukutel

BC Kalev STAR/TSK vs Audentese SK (ptr Janne Rits, tr Jaanika Veinpere-Pillisner, Allan Siimann vs ptr Reet Rausberg, tr Andra Viirpalu)

Tartu Kalev vs BC Kalev/Cramo (ptr Kaire Asi vs ptr Maia Dorbek)

Neidudel said poolfinaalpaarid paika põhiturniiri alusel. Põhihooajal kogus BC Kalev STAR/TSK 13 võitu ja 1 kaotuse, järgnes Tartu Kalev (12-2), BC Kalev/Cramo (11-3) ja Audentese SK (8-6).

Ainsa kaotuse sai Kalev STAR 25. märtsil kodus Kalev/Cramolt 61:63. Teistest oli kõige lähemal STARi võitmisele (16.03) AUD SK – siiski jäi seis 58:57 STARile.

Tartu Kalevi kaks ainsat kaotust pärinevadki Kalev STARilt – 62:81 ja 65:72.  Tartu ja Kalev/Cramo viimases omavahelises mängus jäi peale Tartu 59:55.

*       *       *

Pühapäevaseid finaalmänge aitavad Jürist Delfi TV vahendusel kommenteerida Jaanus Levkoi ja Indrek Reinbok.