ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Seeniorid
Karikavõistlused
PAF Superkarikas - otselink
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
Korvpall 100

Uudised

Tulevast hooajast KÕIK Alexela KMLi mängud Delfi TV-s

Alexela Korvpalli Meistriliiga ja meeste rahvuskoondise mängud on järgmised kolm hooaega Delfi TVs ja TV6s

16.05.2016

Täna õhtul sõlmivad Eesti Korvpalliliit, TV3 ja Delfi lepingu, mis viib järgmiseks kolmeks hooajaks kõik Alexela Korvpalli Meistriliiga ja Eesti rahvusmeeskonna mängude ülekanded Delfi TV ja TV6 eetrisse.

„Uus leping tähendab igal hooajal kokku ligi 160 otseülekannet Delfi TVs ning 40 neist on ka TV6 eetris. Oluline edasiminek toimub ka ülekannete kvaliteedis, sest lisandub mitmeid kaameraid ja teisi uuendusi,“ rõhutas Eesti Korvpalliliidu president Jüri Ratas.

 

„Ühtlasi jõuab senisest rohkem internetti ning telesse naiste ja meeste rahvuskoondise mänge ja G4S Noorteliigade kajastust.“

 

„Ekspress Meedia väljaannetele on leping korvpalliliiduga oluline samm ja tunnustus meie organisatsioonile ning ajakirjanikele. Seni aastaid kestnud koostöö sai loogilise jätku, sest üheskoos oleme kasvatanud korvpalli populaarsust ning teinud eestlaste lemmikalast enim vaadatud sportmängu,“ lausus Delfi ja Eesti Päevalehe peatoimetaja Urmo Soonvald.

 

"Kolm hooaega kestev leping näitab, et Delfi TVst on saanud spordi kajastamisel Eestis suur ja arvestatav tegija. Nii meile kui TV3le on suur väljakutse olla ETV asemel korvpalliliidule partneriks meeste EM valikmängude näitamisel. Oleme meeste koondise sõprusmänge ka varem näidanud, aga neid on raske kõrvutada võimalusega olla EM-kohtumiste ametlik edastaja," lisas Soonvald. 

 

Ratase sõnul on uus leping ajalooline ka selle poolest, et alates järgmisest hooajast on tähtsamad kohtumised kajastatud ka vene keeles.

 

„Järgmisest hooajast on kõik play-off mängud varustatud ka venekeelse stuudioga. Katsetame algatust juba täna õhtul, mil on Delfi TV keskkonnas võimalik vaadata Alexela Korvpalli Meistriliiga esimest finaalmängu nii eesti- kui ka venekeelse stuudioga. Soovin tänada meie koostööpartnereid Delfit ja TV3/TV6, kes võimaldavad korvpalli kajastamist nii laiapõhjalisemalt,“ tunnustas Ratas.

 

Soonvald rõhutas, et järgmise kolme hooaja jooksul tuuakse vaatajateni sadu mänge erinevatest liigadest, noortekorvpallist ja lisaks saateid, aga lepingu teeb eriliseks Delfile ja TV3 saadud õigus näidata ka meeste rahvuskoondise EM valikmänge.

 

TV3 juhatuse esimees Priit Leito tunnistas, et iga aastaga on TV6 eetris korvpalli vaadatavus vaid kasvanud.

 

"Mul on hea meel, et TV6 vahendusel jõuavad Eesti televaatajani kõik Eesti korvpalli tähtsamad sündmused - Alexela Korvpalli Meistriliiga ning meeste ja naiste Rahvuskoondise mängud. Kolm hooaega kestva lepingu allkirjastamine näitab, et nii Eesti Korvpalliliit kui TV3 on senise koostööga rahul ning nähakse võimalusi, kuidas korvpalli senisest suuremas ja kõrgema kvaliteediga mahus televaatajani tuua" ütles TV3-e juhatuse esimees Priit Leito.

 

Valik olulisemaid punkte korvpalliliidu, Delfi ja TV3 vahel sõlmitavast lepingust.

 

- Eesti rahvuskoondise mängud kolivad ETV eetrist (EKL pidi selleks katkestama lepingu ERRiga) TV6 ja Delfi TV ekraanidele. Lisaks juba sel suvel algavatele EM-valikmängudele on plaanis näidata ka kõiki kontrollkohtumisi.

- Delfi TV teeb edaspidi veebiülekanded kõikidest Alexela Korvpalli Meistriliiga kohtumistest.

 

- Eesti naiste rahvuskoondis EM-mängude näidatakss TV6s ja Delfis, karikavõistluste veerandfinaale ja Final Fouri TV6s ja Delfis, naiste meistriliiga otsustavaid mänge Delfis, esiliiga ja teise liiga ning noorteliigade otsustavaid mänge Delfis.

 

- Esmakordselt kantakse meistriliiga otsustavad mängude üle ka RusDelfis venekeelse kommentaariga, alustades tänasest finaalseeriast.

 

- Leping sõlmitakse 2019. aasta sügiseni.

 

Leping allkirjastatakse täna Saku suurhallis enne BC Kalev/Cramo ja Tartu Ülikool/Rocki esimest Alexela Korvpalli Meistriliiga finaalkohtumist.

 

Lisainfo:

Eesti Korvpalliliidu president Jüri Ratas 51 13 078

 

TV3 juhatuse esimees Priit Leito 50 64 734

 

Delfi ja Eesti Päevalehe peatoimetaja Urmo Soonvald 50 94 482

Sünnipäevad
Täna, 14. mai
Ivar Bank (60)
Sirje Ennok-Torn (74)
Priit Ilver (45)
Sten-Erik Jantson (37)
Anti Kalle (51)
Alvar Kaur (63)
Katrin Ploom-Mändmaa (71)
Homme, 15. mai
Indrek Kajupank (33)
Kristel Kaubi (48)
Sulge

Ülekanded