ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Seeniorid
Karikavõistlused
PAF Superkarikas - otselink
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
Korvpall 100

Uudised

Mikko Larkas, lektor Soomest

Viimsis toimus teine rahvusvaheline korvpallitreenerite seminar

10.05.2016

Korvpalliklubi Viimsi eestvedamisel toimus 9. mail Viimsis, Randvere koolis, teine korvpallitreenerite eriala koolituspäev, millest sai osa ligi kuuskümment treenerit nii Eestist, Soomest, Lätist ja Leedust.

Esinejad, Janis Butans Lätist ja Mikko Larkas Soomest omavad pikaajalist kogemust laste- ja noorte ning noortekoondiste treenerina.

 

Samuti on mõlemad lektorid seotud Euroopa hinnatuima korvpallitreenerite koolitusprogrammiga Fiba Europe Coaching Certificate, kui Larkas õppis ja lõpetas nimetatud koolituse koos  Viimsi klubi tegevjuhi Tanel Einastega ning Butans osaleb koolitusel käesolevas lennus, koos meie treener Valdo Lipsuga.

 

„Klubi jätkuv prioriteet on eelkõige oma aga ka kõigi Eesti korvpallitreenerite koolitamine, et olla kursis just viimaste trendidega. Mul on hea meel, et suudame läbi oma kontaktide Eestisse tuua hinnatud spetsialiste. Märk, et mõlemad treenerid on läbinud nii rahvusliku ning rahvusvahelise sõela, osutudes valituks FECC programmi, on kindel kvaliteedimärk. Miks on lektorid just Soomest ja Lätist? Seda põhjusel, et mõlema riigi korvpall on viimastel aastatel teinud suuri edusamme ning möödumas senisest Baltikumi lipulaevast Leedust. Teist aastat toimunud koolitusel osales 60 treenerit, mis moodustab ligi ¼ kõigist Eesti korvpallitreenerites. See näitab suurt huvi koolituste vastu üldiselt, kuid ka meie poolt pakutava korralduse kõrget taset“, tutvustas klubi tegevjuht Einaste.

 

Koolitusel osalenud Tartu Rocki korvpallikooli noortetreener Raido Rebane jätkas: „Professionaalselt korraldatud koolitus - head lektorid, huvitavad teemad, enne koolitust jagati vajalikud materjalid - ühesõnaga kõik, mis vaja oli kohapeal olemas.

 

Kuna erialaseid koolitusi toimub Eestis suhteliselt vähe, siis müts maha Korvpalliklubi Viimsi ees, kes lisaks noorkorvpallurite kasvatamise/õpetamise juures annavad ka oma panuse treenerite harimisse koolituste näol.

Sellelt koolituselt sain nii mõndagi uut jälle teada ning kinnitust ka sellele, et minu nõudmised enda mängijate suhtes on sarnased koolitajate nõudmiste ja tõekspidamistega.“

 

Viimsis toimunud korvpallitreenerite koolitust toetasid: Nike, Sportland, Hasartmängumaksu Nõukogu, Eesti Korvpalliliit.

 

www.kkviimsi.ee

www.facebook.com/kkviimsi

Janis Butans, Läti

Auditoorium Viimsis Randvere Koolis

 

Sünnipäevad
Täna, 13. mai
Mailis Pokk (29)
Alari Põllu (39)
Peeter Tishler (54)
Aime-Maie Tobi (Kraus) (89)
Homme, 14. mai
Ivar Bank (60)
Sirje Ennok-Torn (74)
Priit Ilver (45)
Sten-Erik Jantson (37)
Anti Kalle (51)
Alvar Kaur (63)
Katrin Ploom-Mändmaa (71)
Sulge

Ülekanded