Anderson "hõljus stratosfääris" ja Braine'ile kolmas Belgia tiitel

05.05.2016

Eesti parim naiskorvpallur Merike Anderson tuli kolmandat korda järjest Belgia meistriks. Finaalseeria teises mängus võitis Castros Braine võõrsil tänu soliidsele algedule 84:75 Belfius Namuri naiskonna. Anderson viskas 20 punkti, tabes kõik kuus kolmepunktiviset.

Tänu sedalaadi "kontserdile" kirjutas üks Belgia spordiväljaanne nagu oleks eestlanna viibinud eriti esimesel poolajal otsekui stratosfääris. Videkokkuvõtet mängust näeb SIIT.  ETV spordisaate klippi Andersoniga aga SIIT

"Ei mäletagi, kuna viimane kord nii tabavalt visked läksid. Tegin hea mängu ja mis seal ikka. Oli minu päev, anti pall ja pidid viskama - läks sisse. Punktid ei ole tegelikult olulised. Tähtis on see, et võistkonnaga me võitsime ja olen õnnelik selle üle."

Kolmest järjestikkusest võidetud Belgia meistritiitlist tuli tänavune klubile Andersoni sõnul kõige raskemalt.

"Mängijad liikusid sisse-välja, toimus peatreeneri vahetus - ei olnud väga kerge hooaeg. Pluss Belgia karikas me saime ju ühe punktiga peksa. Me pidime ennast kokku võtma ja ikkagi tõestama, et oleme Belgia kõige parem naiskond ja lõpuks me suutsime seda teha," lisas Anderson.

*       *       *

Esimeses, 1. mail kodus peetud mängus võttis Braine võidu 73:63 (40:26). Laud 40-30, korvisöödud 15-9. Sidney Spencer tõi toopäev 17, Ann Wauters ja Celeste Trahan-Davis 13 silma, Andersoni arvele jäi 2 p. Karika Braine eest näpanud Namuri parim oli esimeses mängus Astou Traoure 19 p.

Teises mängus saavutas Braine suuresti tänu Andersoni tabamustele 32:19 algedu. Enne neljandat veerandit jõudis Namur koduplatsil üheksa punkti kaugusele - 57:66. Kuid Braine mängis võistkondlikult lõpuni ega murdunud. Seega - magus revanš karika kaotuse eest. Ann Wauters tõi eile 21 p, Anderson niisiis 20, Trahan-Davis 17 p.