ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Seeniorid
Karikavõistlused
PAF Superkarikas - otselink
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
Korvpall 100

Uudised

Parksepa korvpallipoisid said kodusel turniiril teise koha

04.05.2016

Nädalavahetusel toimunud U13 poiste Parksepa kevadturniiril korvpallis andsid tooni lätlased, ent võõrustajatel õnnestus siiski viie lõunanaabrite esinduse vahele kiiluda ja kiiduväärt teine koht saavutada.

Alagrupis võitsid Kalev Palo ja Tanel Paju juhendatavad Parksepa SK/Võru poisid kõik kolm mängu ning alistasid seejärel poolfinaalis 49:30 ka vana tuttava Aluksne SK. Finaalivastaseks saadi Lätis omaealiste esikaheksast välja jäänud Livani SK meeskond.

 

Esikohamängus jäi Parksepa meeskond tagaajaja rolli, kuid jõudis kolm minutit enne lõppu 29:29 viigini. Enamat ei suudetud, kõva pressingut teinud lätlased lõikasid palli vahelt ja tegid korvi, tabasid veel ka kaugviske ning hoidsid vahet tulemusega 36:31 neile võidu toonud mängu lõpuni.

 

Palo sõnul läks turniir igati korda, enamik mänge olid tasavägised ja põnevad.

 

Võrumaa meeskondadest osales veel Kuldre kool, kes sai seitsmenda koha.

 

Turniiri parimaks mängijaks tunnistati Davis Skreivers võidukast Livani SKst. Võistkondade parimad: Antons Ivanovs (Livani SK), Phil-Benjamin Paju (Parksepa SK/Võru), Markuss Ceksters (Gulbene SK), Eriks Zalans (Aluksne SK), Ricards Klanskis (Balvi SK), Tambet Pärismaa (KK Rae Koss/Rae SK), Volli Kurss (Kuldre kool) ja Andre Paidre (Tartu Rock).

 

Tulemused:
A alagrupp. Parksepa SK/Võru – Tartu Rock 42:20, Gulbene SK – Balvi SK 33:24, Parksepa SK/Võru – Gulbene SK 36:26, Balvi SK – Tartu Rock 60:15, Gulbene SK – Tartu Rock 55:15, Parksepa SK/Võru – Balvi SK 38:33.
Tabel 1. Parksepa SK/Võru 3 võitu, 2. Gulbene SK 2, 3. Balvi SK 1, 4. Tartu Rock 0. 
B alagrupp. Aluksne SK – Kuldre kool 33:21, Livani SK- KK Rae Koss/Rae SK 45:20, Aluksne SK – KK Rae Koss/Rae SK 35:28, Livani SK – Aluksne SK 56:12, KK Rae Koss/Rae SK – Kuldre kool 42:27, Livani SK – Kuldre kool 69:29. 
Tabel 1. Livani SK 3, 2. Aluksne SK 2, 3. KK Rae Koss/Rae SK 1, 4. Kuldre kool 0. Poolfinaalid. Parksepa SK/Võru – Aluksne SK 49:30, Livani SK – Gulbene SK 49:31. 
5.-8. kohani Balvi SK – Kuldre kool 44:22, KK Rae Koss/Rae SK – Tartu Rock 53:26
5.-6. koha mäng Balvi SK – KK Rae Koss/Rae SK 46:44. 
7.-8. koha mäng Kuldre kool – Tartu Rock 36:16.
Finaal Livani SK – Parksepa SK/Võru 36:31. 
3.-4. koha mäng Gulbene SK – Aluksne SK 45:43. 
Turniiri toetasid Eesti Korvpalliliit, Võru vald, Võru linn, Eesti Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu, Sportland, Trendwood, Palmeks, Natur, Rauameister, Ritico, Volvo, Olerex, Valga Puu, Polar Võru, Võru Tarbijate Ühistu, Jaagumäe talu, Kapa Puit, Timo Keraamika, G4S, Korvpallikohtunike klubi Vile, Eesti Punane Rist ja VSport.ee.
 

 

Sünnipäevad
Täna, 13. mai
Mailis Pokk (29)
Alari Põllu (39)
Peeter Tishler (54)
Aime-Maie Tobi (Kraus) (89)
Homme, 14. mai
Ivar Bank (60)
Sirje Ennok-Torn (74)
Priit Ilver (45)
Sten-Erik Jantson (37)
Anti Kalle (51)
Alvar Kaur (63)
Katrin Ploom-Mändmaa (71)
Sulge

Ülekanded