ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Seeniorid
Karikavõistlused
PAF Superkarikas - otselink
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
Korvpall 100

Uudised

Tallinna Spordikool võtab suuna saavutusspordile, sh korvpallile (vastuvõtutähtaeg 16. mai)

04.05.2016

Tallinna Spordikool kuulutab välja konkursid saavutusspordi treeninggruppide komplekteerimiseks. Alates 2016/2017 hooajast muutuvad Tallinna Spordikooli tegutsemispõhimõtted ning koostöös eraspordiklubidega võetakse selge suund saavutusspordi edendamisele.

Uute saavutusspordi treeninggruppide komplekteerimiseks kuulutatakse välja konkursid 17 spordialal (judo, karate, maadlus, poks, taekwondo, sulgpall, tennis, ujumine, korvpall, käsipall, võrkpall, jäähoki, vehklemine, laskesuusatamine, uisutamine, iluvõimlemine, jalgrattasport).

 

Vastuvõtutingimuste ja pakutavate võimaluste kohta leiate täpsema info Tallinna Spordikooli kodulehel www.tallinnaspordikool.ee.

Taotluste esitamise tähtaeg on 16. mai 2016.

 

 

Tallinna Spordikooli uutest tegutsemispõhimõtetest

 

Tallinna Spordikooli uute tegutsemispõhimõtete alusel tekib (era)spordiklubide ja spordikooli vahel koostöö, millega on võimalik tagada saavutussportlastele parem ettevalmistus ning võistlusväljund.

 

Eraspordiklubide roll on korraldada laste ja noorte treeningtegevust vastavalt sporditegevuse toetuse korrale ning tagada seeläbi kõigile soovijatele võimalus spordiga tegeleda. Tallinna Spordikooli eesmärgiks on spetsiifilisemalt edendada saavutussporti, pakkudes lisatreeninguid, tugiteenuseid ning parandades sportlaste võistlusväljundit.

 

Saavutusspordi treeninggruppide komplekteerimiseks viiakse erinevatel spordialadel läbi konkursid, mille tulemusena sõlmitakse koostöölepingud. Koostöölepingutes määratakse ära spordiklubi, sportlase, treeneri ja spordikooli ühine tegevuskava, eesmärgid ja rollid.

 

Tallinna Spordikool pakub eelkõige Tallinna andekatele noorsportlastele vanuses 11-19 eluaastat võimalusi lisatreeninguteks, mis täiendavad spordiklubi pakutavaid teenuseid. Sõltuvalt vanuserühmast ja spordialast on sportlastele üldjuhul ettenähtud ka 1 kuni 4 välisvõistlust hooaja jooksul ning 7 kuni 14 päeva laagrit.

 

Spordikooli poolt saavutussportlastele pakutavad treeningteenused on osavõtutasuta. Välissõitude puhul on sportlase omafinantseering kuni 10% kuludest.

 

Protsessi lihtsustatud ülevaade:

-          Olümpiaalade ja Tallinna eelisarendatavate alade hulgast valiti välja spordialad.

-          Koostöös spordialaliitudega töötati välja konkursitingimused ning saavutussportlastele pakutavad teenused.

-          Saavutusspordi treeninggruppide komplekteerimiseks viiakse läbi konkursid.

-          Konkursside tulemusena otsustatakse, millistel aladel ja missuguste mahtudega tegevust alustatakse.

-          Sõlmitakse koostöölepingud, kus määratakse ära spordiklubi, sportlase, treeneri ja spordikooli ühine tegevuskava, eesmärgid ja rollid.

-          Treeninggruppide tegevust viiakse läbi koostöös eraspordiklubidega. Põhitreeningud toimuvad nn koduklubi kaudu, mille liige sportlane on.

-          Komplekteeritavatele saavutusspordi treeninggruppidele korraldab Tallinna Spordikool lisatreeninguid ning võimaldab koostöölepingu alusel osaleda rahvusvahelistel võistlustel, laagrites ning saada muid lisateenuseid.

 

Tallinna Spordikool asutati Tallinna Spordi- ja Noorsooameti hallatava huvikoolina 1. aprillil 2014.

Tallinna Linnavolikogu 28. jaanuari 2016 otsusega korraldatakse ajavahemikus 1. juunist 31. augustini 2016 Tallinna Spordikool huvikoolist ümber saavutussporti korraldavaks Tallinna Spordi- ja Noorsooameti hallatavaks linna spordiasutuseks. 

 

 

Tervitades

Agnes Saarist
juhiabi

Tallinna Spordikool
Pärnu mnt 6
640 4799

 

Sünnipäevad
Täna, 13. mai
Mailis Pokk (29)
Alari Põllu (39)
Peeter Tishler (54)
Aime-Maie Tobi (Kraus) (89)
Homme, 14. mai
Ivar Bank (60)
Sirje Ennok-Torn (74)
Priit Ilver (45)
Sten-Erik Jantson (37)
Anti Kalle (51)
Alvar Kaur (63)
Katrin Ploom-Mändmaa (71)
Sulge

Ülekanded