ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Seeniorid
Karikavõistlused
PAF Superkarikas - otselink
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
Korvpall 100

Uudised

Seminar (21.04!): kuidas toetada sportlaste tegutsemist ning soodustada optimaalset sooritust?

17.04.2016

Veidi rohkem kui nädala pärast on tulemas seminar, mille pealkirjaks: "Võistluskogemusest: kuidas toetada sportlaste tegutsemist ning soodustada optimaalset sooritust?".

Osalt liigitud see samasse kategooriasse psühholoogia-alaste koolitustega, mille läbisid koondiste treenerid neljas osas talvel. Nüüd on seminar suunatud küll samamoodi nii sportlastele kui treeneritele.

Aeg: 21.04.2016, algusega kell 10:00, planeeritav lõpp 14:10 (kokku 5 ak tundi)
 
Eesmärk: täiendada oma oskustepagasit treenerina spordipsühholoogiliste võtetega, mille kasutamine aitab luua usalduslikku kontakti ning hoida treenitavat sportlast või õpilast jätkusuutlikult spordiga tegelemas.
 
Käsitletavad teemad: Kas oled mõelnud, miks on nii, et sportlane saab treeningul enda tegemistega väga hästi hakkama, aga võistlustel nö “põleb läbi”? Põhjuseid võib sellel olla mitmeid, kuid ka treenerid saavad enda käitumisega nii võistluste eelselt, selle ajal kui järgselt soodustada ning toetada sportlaste tegutsemist, et kaasa aidata optimaalsele sooritusele ning kasulikule kogemusele.

Koolitusel räägime “võistluspingest” ja selle võimalikest mõjudest sportlaste sooritusele ning tegutsemisele, arutleme erinevate tehnikate üle, kuidas soodustada sportlaste tähelepanu suunamist soorituse seisukohast kasulikule ning käsitleme võistlusanalüüsi, mis aitab võistluskogemust edasiseks arenguks kasutada.

Seminaril käsitletavad teemad: 
• Ebamugavate tunnete mõju tegutsemisele ning keskendumisele
• Eesmärkide seadmisest keskendumise ning soorituse suunamisel
• Võtmefraasidest keskendumise suunamisel
• Võistlusanalüüsist- Mis? Kuidas? Millal?
 
Koolitajad: Kristel Kiens (MA sporditeadustes, suundumusega spordipsühholoogiale) ja Snezana Stoljarova (MA sporditeadustes, suundumusega spordipsühholoogiale). Lektorid on viinud läbi erinevaid spordipsühholoogia alaseid konsultatisoone ja töötubasid. Omavad kogemust treenerina töötades kui ka ise sportlasena saavusspordis.
 
Osavõtumaks: 46 EUR (sisaldab koolitusmaterjale ja kohvipausi. Osaleja saab Tallinna Ülikooli täiendkoolituse tunnistuse ( 5 ak h).

REGISTREERI SEMINARILE SIIT
 
Katrin Soidra-Zujev
Täiendusõppe koolitusjuht
TLÜ Loodus- ja Terviseteaduste Instituut
Tel 639 1751
Sünnipäevad
Täna, 14. mai
Ivar Bank (60)
Sirje Ennok-Torn (74)
Priit Ilver (45)
Sten-Erik Jantson (37)
Anti Kalle (51)
Alvar Kaur (63)
Katrin Ploom-Mändmaa (71)
Homme, 15. mai
Indrek Kajupank (33)
Kristel Kaubi (48)
Sulge

Ülekanded