Fotod: Gertrud Alatare; Siim Semiskar

Kellele medalid, kellele käepigistus: kell 15.30 1182 Tallinn-Liepaja

10.04.2016

Laupäevaste poolfinaalidega sai selgeks, et oodatult mängivad pühapäeval  Audentese Spordihoones naiste Eesti-Läti Ühisliiga esikohale Riia TTT ja Lappeenranta Catz. Pronksimängus kohtuvad algusega kell 15.30 1182 Tallinn ja Vega1/Liepaja.

Viimatimetatud kohtumine on kolmanda Final Six võistluspäeva kahtlemata oodatuim kohtumine, mõnegi jaoks juba ammu ette palneeritud viikendi magnet. On ju Liepaja just see konkurent, kellega 1182 sel hooajal mitut puhku piike murdnud, ning nii võitnud kui kaotanud. Tegu on teadupärast mulluste SK Cesise staaride baasil teise linna kolitud naiskonnaga, kellega hiljuti on veel liitunud Dita Rozenberga (Prantsusmaalt).

1182 kaotas laupäevases poolfinaalis Riia TTT-le 66:87, olles veel 28. minutil viie punkti kaugusel – 47:52. Liepaja kaotas mängujäre Catzi vastu sisuliselt teisel veerandajal, lõpuks oli soomlannade võiduskoor 75:55.

Liepaja on tänavu 1182 vastu võitudega ees 2-1, kuid mõlemad võidud võttis Liepaja kodus. Vahed on olnud väikesed: +10 ja +2 Liepajale ning korra +1 meie meisterklubile. SK Cesist suutis 1182 mullu aga võita kaks korda. Seega – šanssi täna on.

Kui vaadelda neid kolme tänavust mängu, siis ega 1182 pole põhinäitajates alla jäänud, vaid mõned mängulõpud pole läinud loodetult. Ütleme lühidalt: Liepaja viskab paremini, laud kolme mängu peale väga õrnalt 1182 kasuks, samuti pallikaotused 1182 kasuks, Korvisöötude osas on aga nii, et 1182 on teinud ühe kohtumise peale keskmiselt lausa üle 7 söödu enam...

Mailis Pokk on kahes viimases mängus Liepaja vastu visanud keskmiselt 20,5 punkti, poolfinaalis eile kahvatuks jäänud Birgit Piibur on aga kõigis mängudes Liepaja vastu hea olnud, tuues 12,7p+4,3lp+4,7rs. Keskmisest paremini on vastased hakkama saanud seni Pirgit Püüga (alla 10 p mängus).

Samas, Liepaja poolel tuleb välja tuua lisaks nende viimasele täiendusele Dita Rozenbergale nende kompromissitium võitleja Kristina Silaraja, kes oma 172 cm kasvu juures kipub võtma sageli kümmekond lauda mängus – 1182 vastu on ta tänavu toonud 16,7 p. Kristine Petermane ja Ilze Jakobzone on lisanud 12,7 p, kuid last but not least – Ieva Vitola keskmine kolmest selle hooaja mängust 1182-ga on lausa 22,3 punkti. Kasvu on Vitolal 187 cm, kuid ta tabab ka kaugelt.

1182 peatreener Howard Frier jäi pärast poolfinaali tänase suhtes mõõdukalt optimistlikuks. „Mängupilt andis lootust ja lähen pronksimängule hea tundega,“ lausus ta. Pirgit Püü sõnas, et kuigi mängu algus oli küllalt hea, käis eestlannade poolt mäng liialt üles-alla. „Homseks veel agressiivsust juurde, nii oleme heitluseks medali eest valmis.“

Annika Köster, kes tänase mängu põhjal ainsana +- -süsteemis rahuldavsse seisu jäi (-1, lisaks eile +16), ütles hilisõhtuses intervjuus Basket.ee-le: „Üleeilse mängupildiga (TTT Juuniorid) jäin rahule. TTT mänguga mitte nii väga; me ei suutnud kontrollida mängu tempot, mis on niivõrd kogenud ja targa võistkonna vastu väga tähtis. Puudu jäi natuke ka võistkonnamängust ja nutikusest. Ja muidugi lohakused teisel veerandil, rumalad palliakotused enda väljakupoolel... See oli suuresti murdehetkeks.“

Köster lisas: „Positiivne oli meie kompromissitu võitlus mitmel rindel, suutsime ju näiteks mängust välja lülitada nende põhitsentri (liiga märtsi MVP Zenta Melnika teenis viienda vea juba kolmandal veerandajal – toim.).“

Tänase oodatud pronksimängu kohta tähendas saarlanna: „Mängus Liepaja vastu on väga tähtis eelkõige hakkama saada 1-1 kaitsega. Teiseks peame palli veel paremini rünnakul liikuma saama. Ma võiks neid nüansse siia veel välja tuua, aga fakt on see, et võidab see kes rohkem tahab ja jaksab – kolmas võistlusopäeva ka, sellega tuleb arvestada.“