Reedel algab Tallinnas naiste Eesti-Läti ühisliiga Final Six

08.04.2016

Audentese Spordihallis leiab sel nädalavahaetusel aset naiste Eesti-Läti Ühisliiga Final Six turniir, kus ainsa Eesti naiskonnana on esindatud meie eelmise hooaja meisternaiskond 1182 Tallinn.

Juba reede varajaseks õhtutunniks on selge, kas 1182-l on asja ka poolfinaali. Seega, kel vähegi võimalik, tulgem kella 16-ks Audentese SH saali, et omad TTT juuniorite vastu võidule aidata.

Reede pärastlõunast kuni pühapäeva õhtuni on tules kuus naiskonda, selgitamaks välja, kes on sel aastal parim võistkond eestlannade, lätlannade ja soomlannade arvestuses. Konkurents on tihe. Sel aastal, nagu öeldud, jõudis finaalturniirile vaid üks Eesti naiskond – 1182 Tallinn. Tallinna Ülikool jäi kahe mängu kokkuvõttes alla Riia RSU/Merksile 15 punktiga (54:63 võõrsil ja 61:67 kodus).

Eelmisel hooajal kolmandat korda järjest Ühisliigas neljanda kohaga lõpetanud 1182 Tallinn lõpetas vaheringi neljandana (4 võitu, 6 kaotust). Kindlasti on meie naiskonnal midagi tõestada, midagi parandada! Kuid tugev vastupanu esikolmiku naiskondadele, ja eeskätt TTT-le, tõestasid, et naiskond on üsna õigel teel. Vaid kohtumise lõpud kippusid nii mõnigi kord endast tugevamate vastu ära vajuma.

Peatreener Howard Frier: „Meil on väga hea meel esindada Final Six turniiril mitte ainult oma klubi vaid kogu riiki sel nädalavahetusel. Kõik kuus osalevat naiskonda on medaliväärilised. Meie eesmärk on viimased kolm hooaega olnud võtta siin liigas medal. Praegu on meil suurepärane võimalus see eesmärk lõpuks teoks teha, kui me ise endasse usume ning kõvasti võitleme!”

"Oleme valmis näitama oma parimat mängu ja lähme kindlasti võitlema iga vastasega.  TTT on kahtlemata  liiga suursoosik, aga ülejäänud naiskondade tase on sel aastal eelmiste hooaegadega võrreldes ühtlasem. Meie püüame oma võimalused maksimaalselt realiseerida ja loodame, et ka kodupublik tuleb meile kaasa elama" arvas treener Gerly Kostla.

Teada on ka 1182 Tallinna reedene veerandfinaalvastane, kelleks osutus Riia TTT Juuniorite naiskond. Juuniorid alistasid veerandfinaali pääsemiseks suhteliselt ülekaalukalt kahel korral Läti Ülikooli (LU). Vahegrupi lõpetasid nad viiendana (2 võitu, 8 kaotust).

Sel hooajal on 1182 Tallinn ja TTT Juuniorid kohtunud kolmel korral. Oktoobris alistati lätlannad põhiturniiril Riias 80:49, vahegrupis jäi seis 1-1. Esimene mäng Lätis võideti 60:44, kuid veebruaris kodusaalis mängides tuli tunnistada ootamatult lätlannade paremust 54:61.

Lisaks meie esindusnaiskonnale osaleb finaalturniiril veel neli võistkonda Lätist ja üks naiskond Soomest. Teises veerandfinaalis lähevad vastamisi Vega1/Liepaja ja RSU/Merks.

Poolfinaalis on 1182 Tallinna ja TTT Juuniorite mängu võitjat ootamas Riia TTT, samas kui Vega1/Liepaja-RSU/Merksi võitja kohtub poolfinaalis Soome naiskonna Lappeenranta Catziga. Veel on vara spekuleerida, kellega võiks 1182 edu korral kokku minna (näiteks pronksimängus…), kuid kindlasti on Eestil loodetud medaliks võimalus olemas. Eriti koduplatsil.

1182 Tallinna veerandfinaal saab alguse reedel, 8.aprillil juba kell 16:00 Audentese Spordihallis. Kõike 1182 Tallinna mänge saab jälgida ka Delfi TV vahendusel. Tõotab tulla põnev nädalavahetus. Tule ela omadele kaasa! Ajakava on järgmine:

FINAL SIX

Reede, 8. aprill

16:00 (#4) 1182 Tallinn – Riia TTT Juuniorid (#5)

18:30 (#3) Vega 1/Liepāja – RSU/Merks (#7)

Final Six ajalugu

2013: 1.) SK Cēsis, 2.) TTT Rīga, 3.) RTU/Merks, 4.) ECLEX Tallinn (Final Four)

2014: 1.) TTT Rīga, 2.) SK Cēsis, 3.) RSU/Merks, 4.) ECLEX Tallinn, 5.) Tallinn University, 6.) Liepājas Papīrs

2015: 1.) TTT Rīga, 2.) SK Cēsis, 3.) Tallinn University, 4.) 1182 Tallinn, 5.) RSU/Merks, 6.) Latvijas Universitāte

2016: ??

Tänavuse põhiturniiri individuaalset statistikat:

Punktid: 8. Trine Kasemägi (TLÜ) 15,2, 11. Nele Laurimaa (TÜ/Kalev) 14,4, 12. Mailis Pokk (1182) 13,6, 14. Pirgit Püü (1182) 13,3, 17. Sandra Tael (AUD) 12,8, 20. Kadri Uiga (TÜ/Kalev) 12,2.

Lauapallid: 1. Uiga 11,7, 12. Mariann Adelbert (AUD) 7,4, 16. Kai-Brith Kalda (AUD) 6,4, 17. Kasemägi 6,3, 18. Siiri Kliimson (AUD) 6,1, 19. Rosemary Rits (TLÜ) 5,8, 20. Nele Laurimaa(TÜ/Kalev) 5,8.

Korvisöödud: 5. Püü 5,1, 6. Birgit Piibur (1182) 4,8, 15. Kaia Kosk (TLÜ) 3,0, 16. Johanna Eliise Teder (TÜ/Kalev) 2,9, 19. Adelbert (AUD) 2,6.

Efektiivsus: 9. Uiga 17,8, 12. Püü 16,4, 16. Laurimaa 15,4, 20. Kasemägi 13,4.

*       *       *

Märtsi parimaks mängijaks (kuu MVP) valiti Eesti-Läti Ühisliigas Riia TTT keskmängija Zenta Melnika (24a-197cm), kes viies liigamängus tõi keskmiselt vaid 20 minutiga 11p+7,6lp.

Zenta muuseas on kuulsa mängia tütar - tema isa Igor Melnik (või kui soovite: Igors Melniks) oli nimekas ja pikaaegne Riia VEFi ja Läti koondise tsenter. Koondist esindas ta 49 mängus, tuues 706 punkti; ta käis ka kolmel EMil, sh 1992 a Eurobasketil Saksamaal.

Naiste ühisliiga koduleht avaldas aga üleeile lühiintervjuu 1182 Tallinna noore põhimängija Annika Kösteriga. Loe SIIT

Nädalavahetusel kütab korvpalliplatsi vaheaegadel temperatuuri ja pealtvaatajate meeli JJ-Street Tantsukool ja Eesti Tantsuagentuur. Nii on ka mänguväline programm tavapärasest palju sisukam ja kaunim.