Triobet BBL tiitel jäi TÜ/Rockile kättesaamatuks

06.04.2016

Kolmanda veerandaja ärakukkumine, kehvemaks muutunud kaitse ning allajäämine lauas (eriti valus ründelauas), leedulaste agressiivsus teisel poolajal igas elemendis - need olid märksõnad, mis said TÜ/Rocki jaoks määravaks Triobet BBLi finaali kordusmängus Šiauliais. Leedu klubi võitis 102:76 (48:48) ning võitis oma kolmanda Balti liiga tiitli järjest.

Tartus oli Rock võitnud 81:74, kuid kõik teadsid, et 7-punktine eduseis kauges Leedu karukoopas on väga habras ja eeldab Eesti meisterklubilt siiski pea täiuslikku esitust. Kui esimene poolaeg oli Rocki seisukohast viis miinus, siis teine poolaeg üsna puudulik ning pigem Šiauliailt viis pluss. Kodumeeskond tegi märkimisväärselt hea teise poolaja.

Kohe vaatame, kuipalju värske Triobet BBLi tšempion teisel poolajal üldse viskeid mängust mööda viskas? Vastus: enne 37. minutit (mil asi sai lõplikult sai selgeks) vaid kaheksa ja terve kolmanda veerandi peale viskasid nad mööda vaid neli viset..!!!

Esimene poolaeg lõppes niisiis 48:48. Oli ka Rockil ses õhtus omi hetki - Gert Dorbeku kaugviske järel olime 17:13 ees ning Ev Žabase kolmese järel ees 27:23. ka Reinar Halliku kolmene viis Rocki ette - 44:40. Sel hetkel oli Rock kahe mängu kokkuvõttes peal +11 p....

Kolmandale veerandile on õnnetu otsa vaadata ning seda meenutada ei tahaks. Finaali MVP-ks valitud Rokas Giedraitis tõi selle veerandiga 13 silma, egiptlane Assem Marei möllas lauas (ka rünnakul) ning võimsa veerandi tegi "raplakas" Domagoj Bubalo. Huivitavad arvud: kui poolajaks oli Rocki visetabavus parem - 53 vs 37 %, kuid kolmanda veerandi lõpuks juhtis ses skaalas Šiauliai 49 vs 41 %. Seis 30 minuti järel 76:56 Šiauliaile.

Veel 6.32 enne lõppu kahandas Halliku kaugvise Rocki kaotusseisu 66:84-le ja 5.10 enne lõppu Dorbeku samaväärne vise 69:86-le. See tähendas tos hetkes, et viie minutiga tulnuks tagasi mängida "vaid" kümme silma... Paraku sealt edasi läks aina paremasse hoogu hoopis kodumeeskond.

Protokollist. Šiauliai võitis laua 49-31 (RL 17-9), korvisöödud 16-12, pallikaotusi tegid võitjad 9 Rocki 12 vastu.

Kahepunktivisked Šiauliaile 50 vs 43 %, kolmesed Šiauliaile 46 vs 38 % (mõlemad tabasid 10 kaugviset), vabavisked 80 vs 71 % (Šiauliai teenis esimesel poolajal 23 vabaviset, viies mitu Rocki liidrit vigadekriisi).

MVP Rokas Giedraitis tõi 23p+7lp, Cameron Ayers 20 p, Assem Marei 15+15+4 (10/6), David Dzudzinski 10+5+3, Domagoj Bubalo 9+5lp, Gintaras Leonavicius 9p (3p 3/3), Michaelyn Scott 9+4rs.

Rocki edukamad olid: Reinar Hallik 17p (3p 7/4), Karolis Petrukonis 12p, Tanel Sokk 11+4rs, Ev Žabas 13p, Tanel Kurbas 9p ja Gert Dorbek 12+4lp. Eelmise mängu Rocki parim Janar Talts (Tartus 32 min, 22p+7lp+4rs) oli hädas vigadega, osales 16 minutit ja tõi 2p+4lp (6/1).

*       *       *

Rocki peatreener Gert Kullamäe lausus ETV spordisaatele: "Proovisime mängu hoida madalaskoorilisena, aga see ei õnnestunud. Tegime avapoolajal palju vigu, aga sellestki polnud abi - ei takistanud see neil viskamast 48 punkti. Õieti kogu mäng aga näitas, et ka vanemad, kogenud mängijad (eeskätt Janar Talts, alguses ka Tanel Sokk) võivad läbi põleda. Ma peatreenerina polnud seda varasemal sel tasemel nii valusalt kogenud."

Meeskonna kapten Marek Doronin lisas kaotuse põhjenduseks: "Šiauliai tegi teisel poolajal supermängu, kogu see kolmanda veerandi meeletu visketabavus ja..., üle käte panid kõik sisse. Kaotasime sellest pea ja ei leidnudki enam oma mängu."

Seega, kui varasemast oli Eesti klubidel Balti liigast ette näidata kaks pronksi (2009 Rock ja 2013 Kalev/Cramo), siis nüüd on meil juures ka üks hõbe. Puudu on kuldne kaelaehe.