Erkko Linnas aitab Amblal tippu tõusta.

Esiliigas lõpeb algaval nädalal põhiturniir

11.01.2015

Algaval nädalal lõpeb meeste esiliigas põhiturniir. Kõigil saab peetud 12 kohtumist ning mõlemast alagrupist neli esimest jätkavad kõrgemas vahegrupis, ning alumised meeskonnad vastavalt nõrgemas.

Esimeses vahegrupis on neli edasipääsejat sisuliselt selged. See-eest jagub viimaseks nädalaks põnevust teise vahegruppi, kus neljandale kohale on heitlemas KK Räpina Kotkad ja Rock II.

Seis on B-alagrupis selline, et Räpinal on (küllap) kauge asukoha tõttu pidamata kolm kohtumist, mis mängitakse nüüd sirgeks kolmel järjestikusel päeval – kolmapävast reedeni. Üks kohtumine ses reas, neljapäeval Rock II-ga võib saada ka omavahelise paremuse määramisel otsustavaks.

Olulisi viimase kahe nädala jooksul peetud mänge: 30. dets kaotas Tamsalu Los Toros kodus Tartu Kalev/Estikole 72:75 (viimane veerand 11:23) ning 10. jaan jäi Tamsalu kodus alla ka Baltecole 63:78 (viimane veerand 10:26). Balteco teine pool turniirist tõstis nad tabelis ka kindlalt edasipääsejate hulka.

Kindlasti tasub äramärkimist Heino Rebase juhendatava Ambla SK esiletõusu (A-grupi teine), sest novembris oldi kolme võidu ja viie kaotusega alles viiendad – seejärel võeti aga neli järjestikust võitu. Sh alistati sel nädalavahetusel Kohila 88:67 (P.Kraavik 22, Leinart 20+12) ja Kuressaare BC Hundid 88:65 (E.Linnas 34+11, Leinart 17).

Pildil: Erkko Linnas - tänavu keskmiselt 10 punkti mängust, täna Saaremaal koguni 34.

Kõige edukamalt on seni mänginud Tiit Soku Korvpallikooli kasvandike baasil moodustatud Betoonimeister/Tskk/Nord, kes on kaotanud vaid korra – viie mehega mängides võõrsil Põlvale.

A-alagrupp: Tskk 10-1, Ambla 7-5, TTÜ SK 6-5, Kalev II 5-5, Hundid 4-7, Kohila 3-7, Põlva 3-8.
Pidada jääb: TTÜ-Kohila, Tskk-Kalev II, Kohila-Hundid, Põlva-Kalev II.

B-alagrupp: Kalev/Estiko 8-2, Balteco ja Tamsalu 7-4, Räpina Kotkad 5-4, Rock II 6-5, Audentese SG/Noortekoondis 3-8, TLÜ/Kalev II 1-10.
Pidada jääb: Kalev/Estiko-Räpina, TLÜ/Kalev II-Noortekoondis, Balteco-Kalev/Estiko, Räpina-Rock II, Räpina-Tamsalu.