ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Seeniorid
Karikavõistlused
PAF Superkarikas - otselink
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
Korvpall 100

Info korraldajale

Vastavalt Terviseameti, EOK ja Kultuuriministeeriumi juhistele on EKL seadnud mängude korraldamisel järgmised kohustused ja soovitused:

 

NB! Alates 14.12..2020 on pealtvaatajad mängudel keelatud! 

 

Kohustused mängu korraldajale:

 

 • Mängu korraldaja peab tagama, et mängu toimumise võistlussaali ja mängu ruumidesse ei saa siseneda ilma kirurgilise või ise tehtud maskita abi- ja teenindav personal, publik jt isikud. Maski ei pea saalis kandma ainult võistkondade liikmed ja väljakukohtunikud. Lauakohtunikud ja kõik teised isikud, on kohustatud kandma maski kogu võistlussaalis viibimise ajal. Maski kandmisel tuleb lähtuda Terviseameti poolt antud üldistest reeglitest. Kirurgilise või ka ise tehtud maski kandmine üksinda ei pruugi aidata vähendada maskikandja enda nakatumise riski. Maski kandmine võib aidata vaid koosmõjus teiste ennetavate meetmetega, nagu põhjalik kätepesu ja käte desinfitseerimine. Ka sel puhul kui soovitakse maski kanda, peab järgima maski kandmise põhitõdesid:

 

- Enne maski kätte võtmist tuleb käed hoolikalt puhtastada.

 

- Et mask oleks korralikult näo ees (nina kaetud ja servad maksimaalselt kinni).

 

-  Et mask ei oleks niiske (niiske mask tuleks vahetada, umbes 2-3 tunni järel).

 

- Et maski äravõtmisel läheks mask otse prügikonteinerisse või pesumasinasse (riidemask) või termostaati dekontaminatsiooniks. Riiulile seisma jäetud kasutatud mask võib levitada viirust tolmnakkusena ja on seega ohtlik ruumis viibijatele.

 

- Antud reegli eirajad tuleb mängu korraldajal, kas korrale kutsuda või nendel isikutel tuleb võistlussaalist paluda lahkuda. Selle eest vastutab mängu korraldav klubi ja mängu vanemkohtunikul on õigus esitada selline nõue mängu korraldajale;

 

Korraldaja on kohustatud:

 • Tagama, et ühte kohta ei koguneks suuri rahvahulkasid ja (sh wc, kohvik, suitsetamise ala, piletimüük) liikumine on tagatud mõistlikes tingimustes, kus võimalik 2+2 reegli järgmine, on tehtud vastavad märgistused/ jooned maha,mis aitavad järgimist tagada;
 • Tagama, et maski on võimalik mängule saabudes, kas osta ja/või tasuta saada.
 • Tagama saalis, et võistkonnaala on eraldatud pealtvaatajate alast (vaba ala peab olema vähemalt 1,5m);
 • Tagama saalis, et pealtvaatajad jm kõrvalised isikud ei pääseks võistlusväljakule ega puutuks kokku võistkondadega;
 • Mitte korraldama võimalikke publikumänge, mille tulemusena pealtvaata (jad) kogunevad võistlusväljakule;
 • Korraldama pealtvaatajate paigutuse nii, et täidetakse 2+2 reeglit. Istekohad tuleb märgistada nii, et on selgelt aru saada ja eristada lubatud istekohad ja istekohad, kuhu ei tohi istuda;
 • Võistlussaali täituvus ei tohi olla rohkem kui 50% kogumahutavusest ning mitte rohkem kui 250 inimest;
 • Tagama, et saalis ei kasutada pasunaid;
 • Mitte korraldama võistlusväljakul esinemisi, sealhulgas tantsutüdrukute vm esinejate etteasteid;

 

Kohustus kõikidele mänguga seotud osapooltele:

 • Mängule saabudes ja mängu lõppedes jätta ära tavapärane kätlemine.

 

Soovitused korraldajale:

 • Mängu korraldajal organiseerida piletimüük eelmüügina elektrooniliselt, et vähendada kohapeal tekkivaid rahvahulkade kogunemisi ja sellest tulenevalt lähikontakte;
 • Kõikidel mänguga vahetult seotud osapooltel ja mängule saabujatel kanda maski juba nii mängule saabudes, kui ka mängule eelneval ja järgneval perioodil.
 • Mängu korraldajal tagada pealtvaatajatele, võistkonnaliikmetele ja teenindavale personalile eraldi sissepääsud nii, et nad omavahel kokku ei puutuks, st oleks tagatud mõistlikult vähemalt 2m vahe.

 

Mängu vanemkohtuniku ning võistluste ja liigade juhi õigused ja kohustused:

 • Vanemkohtunik on kohustatud enne mängu, mängu jooksul kuni mängu lõpuni ja mängijate lahkumiseni saalist hindama, kas käesolevas protokollis punktis nr. 1 kinnitatud kohustusi nõuetekohaselt täidetakse. Sellekohase hindamise tulemusena on vanemkohtunikul õigus:

 

a) juhtida mängu korraldaja tähelepanu kohustuste rikkumisele ning nõuda rikkumise kohest lõpetamist ja vajalike ohutusnõuete täitmist mõistliku aja jooksul;

 

b) kohustuste rikkumise korral ja/või rikkumise lõpetamise nõudmise mittetäitmise korral on vanemkohtunikul õigus mängu mitte alustada või juba alanud mäng peatada kuniks nõue täidetakse või pooleliolev mäng jätta lõpuni mängimata, kui vanemkohtuniku nõudeid mõistliku aja jooksul ei täideta. Mängu ärajätmise või poolelioleva mängu erakorralise lõpetamise korral on vanemkohtunik kohustatud koostama ja edastama e-maili teel EKL võistluste ja liigade juhile selle kohta mängu lõppedes esildise koos  võimalikult täpse rikkumise asjaolude kirjeldusega hiljemalt järgmise päeva hommikuks kell 10:00.

 

 • EKL liigade ja võistluste juhil on õigus sõltuvalt rikkumise ja mängu katkestamise asjaoludest, kas:

 

a) kinnitada ärajäänud või lõpetamata jäänud mängu uus toimumisaeg; või

 

b) kinnitada mängu uus toimumisaeg ja otsustada mängu pidamine ilma publikuta suletud võistlussaalis; või

 

c) määrata mängu korraldava klubi võistkonnale kaotus 0:20 ja lisaks klubile trahv kuni 3000 EUR lähtudes kehtiva EKL üldjuhendi punktist 12.31.

Sünnipäevad
Täna, 25. juuni
Kiur Akenpärg (33)
Ants Eek (73)
Sverre Mäesepp (38)
Jaanus Pruuli (50)
Homme, 26. juuni
Rashid Abeljanov (67)
Margus Kastein (50)
Madis Purde (39)
Sten Suurmäe (31)
Õie Tsipp (67)
Marek Vinni (36)
Sulge

Ülekanded