ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Seeniorid
Karikavõistlused
PAF Superkarikas - otselink
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
Korvpall 100

Artiklid ja intervjuud

Rauno Pehka

Kaks küsimust Rauno Pehkale: värskele FECC-sertifikaadi omanikule

29.08.2015

Sel suvel läbis koos Toomas Kandimaaga Euroopa FECC-sertifikaadi koolituse viimase etapi Rauno Pehka. Mängija ja treener, keda viimasest hooajast mäletavad korvpallisõbrad meie järelkasvukoondise ehk Audentese Spordigümnaasiumi juurest.

Basket.ee käi uurimas, kuidas Rauno Pehka ennast pärast karastavat kogemust tunneb.

 

Mida see sulle treenerina peale hea tunde ning selle nö "et on tehtud" tundeveel annab?

 

FECC (The FIBA Europe Coaching Certificate) koolitusprogramm on ellu kutsutud selleks, et rikastada Euroopa korvpallitreenerite teadmisi talendikate noorkorvpallurite mängijateks kasvatamise vallas. FECC keskendub korvpalluri põhioskuste arendamise põhimõtetele (mida õpetada?) ja meetoditele (kuidas õpetada?).

 

Oli küllaga õppimist ja kohati täitsa rasket tööd ning lõputuid korvpallialaseid vestlusi 66 treeneriga kõikjalt maailmast – Kanadast, Mongooliast, Aafrikast, Aasiast ja kõikjalt Euroopast. Oma kogemusi jagasid Euroliiga tippmeeskondade treenerid, füüsilise- ja mentaalse ettvalmistuse spetsialistid.

 

Aga Euroopast?

Euroopas pole liiga palju treenereid, kes oskavad hästi korvpalli põhioskusi õpetada, hoopis enam on treenereid, kes on nö meeskonnatreenerid (meeskonna taktika aitab ka lühajaliselt peita mängijate vajakajäämisi tehnilistes oskustes, kuid ei aita neil kõrgele tasemele jõuda) ja sellele see koolitusprogramm keskendubki – mängijate arendamisele.

 

Korvpall on mängijate mäng, mitte treenerite oma.

 

Olen õnnelik, et sain osaleda FECC koolitusel ja õppida oma ala tippudelt. Parimatelt õppimine ei tee kellestki parimat, kuid annab suurepärase võimaluse saada paremaks..

 

 

Kui raske see mitmeosaline koolitusprogramm sinu jaoks oli? Teada on, et mitte kõik ei saa sealt läbi?

 

Koolitusprogramm jagunes kolme ossa, kolmel järjestikusel suvel täpselt nädal aega U16, U18 ja U20 EM finaalturniiride toimumiskohas.

 

Kõik seitse päeva olid hommikust õhtuni täis tihedat tegevust. Loengud, interaktiivsed töötoad, pallisaalis teemade käsitlus, erinevate vanuseklasside mängude jälgimine ja nendega seotud ülesannete täitmine.

 

Lisaks esitlused ja esitluste kuulamised erinevatel teemadel, millele anti ja pidi andma tagasisidet.

 

Koolitusnädalate vahepealsel ajal tuli töötada kodus kahe küllaltki mahuka kodutöö kallal. Ja lõpuks kolm eksamit. Kõiki tegevusi hinnati. Koolitusprogrammi hindamine kindlasti väärtustab ja eristab seda programmi teistest, nö tavalistest koolitustest.

 

Sünnipäevad
Täna, 13. juuni
Olga Didõk (55)
Tarmo Kikerpill (44)
Arnel Miggur (60)
Ken Piir (37)
Kadri Uiga (24)
Homme, 14. juuni
Anneliis Annus (34)
Jaanus Jäme (56)
Olver Kaljuvee (30)
Marek Noormets (50)
Raido Roos (37)
Taivo Toomel (41)
Indrek Uuemaa (63)
Sulge

Ülekanded