ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Seeniorid
Karikavõistlused
Nordic Cup
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
piletid

Uudised

Anete Jekabsone, Läti edukaim punktitooja täna

Naiste EM: Läti alistas Venemaa

14.06.2015

Naiste EMil oli pühapäevaseks suurimaks üllatustulemuseks Läti võit Venemaa üle 68:62. Ka Leedu tõusis täna kõrgemasse konkurentsi.

Aga alagruppidest järjest. Mitmeski neist on seis enne otsustavaid alagrupivoore päris põnevaks muutunud. Edasi saab viiestest alagruppidest, nagu teada, kolm naiskonda. 12st edasipääsejast moodustub seejärel kaks kuuest vahegruppi.

 

A-alagrupis võitis Montenegro Ukrainat 84:71 (49:35), laud 43-30. Angelina Robinson tõi võitjaile 18+8lp, Alina Iagupova Ukrainale 33+7+4 (visked 24/12).

 

Prantsusmaa võitis teises mängus võõrustajat Rumeeniat 76:67 (37:40), tabavus 52 vs 37 %, korvisöödud Prantsusmaale 21-13. Sandrine Gruda tõi 16+9+3, Paoline Salagnac 17 p, Rumeeniale Claudia Pop ja Ananta Stonescu 14 p.

 

Seis: Montenegro, Prantsusmaa 3-0, Tšehhi 1-2, Ukraina 1-3, Rumeenia 0-3.

 

B-alagrupis võitis Itaalia Poolat 66:55 (35:31), neljas veerand kuulus Itaaliale 15:4. Giorgia Sottana tõi Itaaliale 17+5rs, Ewelyn Kobryn Poolale 17+8+3.

 

Türgi alistas teises mängus Kreeka 61:50 (25:30), visked 49 vs 32 %. Lara Sanders tõi Türgile 18+12lp, Styliani Kaltsidou Kreekale 12+10lp.

 

Seis: Valgevene 3-0, Türgi, Kreeka 2-1, Itaalia 1-2, Poola 0-4.

 

C-alagrupis võitis Serbia tänases avamängus Suurbritanniat 76:54 (36:26), laud 43-38. Sonja Petrovicilt võitjaile 17 p, Danielle Page 11+12lp, kaotajaile Rachael Vanderwal 13 p.

 

Hilisemas mängus alistas Läti niisiis Venemaa 68:62 (36:31). Neljas veerand Lätile 21:14. Laud 40-40, korvisöödud Venemaale 15-8, visked 35 vs 34 % Venemaale. Kuid vabavisetest teenis Läti 25 punkti Venemaa 8 vastu.

 

Epiphanny Prince tõi venelaste kasuks 16+6rs, Irina Ossipova 11+11lp, Läti poolel tõi Anete Jekabsone 20 p, Gunta Basko-Melnbarde 18+6lp, Anete Steinberga 12+8+3.

 

Seis: Serbia 3-0, Venemaa 2-1, Läti 2-2, Horvaatia 1-2, Suurbritannai 0-3.

 

D-alagrupis võitis Leedu Rootsit 70:68 (33:29). Visked Leedule 45 vs 37 %, laud Rootsile 41-38, korvisöödud samuti Rootsile 20-12. Louise Halvarson tõi Rootsile 18+11+3, Frida Eldebrink 15+6+7; Santa Okockyte Leedule 19 p, Kamile Nacickaite 15+6+3, Gintare Petronyte 11+7+4, Sandra Licneviciene 9+9+4.

 

Hispaania lõi Ungarit 69:46 (34:26), võites viimase veerandi lausa 25:5. Visked tiitlikaitsjale 45 vs 29 %, laud koguni 47-24. Katalin Honti tõi võõrustajatele 10+3+4, Alba Torrens Hispaaniale 18+14+5 ja Astou Ndour 13+9lp.

 

Seis: Hispaania 3-0, Slovakkia 2-1, Leedu 2-2, Rootsi 1-2, Ungari 0-3.

Sünnipäevad
Täna, 27. september
Peeter Ainsam (75)
Jevgeni Ignatjev (54)
Tarvo Kruup (42)
Freddy Talts (31)
Tatjana Tretjakova (37)
Homme, 28. september
Valdek Pukk (60)
Mikk Teder (34)
Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Pärnu | FEC