Jelena Levtšanka, Valgevene ning kogu Eurooppa parimaid mängijaid

Läti-Leedu said silma pähe, kolmanda võidu teenis Valgevene

13.06.2015

Naiste EMil Ungaris ja Rumeenias said täna esimese võidu kirja Läti ja Leedu. Samas, üllatusi ei sündinud, kui selleks mitte lugeda mulluse EMi pronkis Türgi selget allajäämist tollasele seitsmendale Valgevenele.

A-alagrupis oli Prantsusmaa parem Tšehhist 85:75 (44:45), kolmas veerand kuulus eelmise EMi hõbedale Prantsusmaale 23:13. Visked neile 53 vs 43 %, laud 41-23. Sandrine Gruda tõi võitjate särgis 26+5+4, Katerina Elhotova teisel pool 20 p.

Ukraina avas punktiarve, võites võõrustajate Rumeeniat 78:71 (32:36). Visked sootuks Rumeenia kasuks 43 vs 30 %, pallikaotusi Ukrainal 11, Rumeenial 17. Alina Iagupova tõi Ukraina kasuks koguni 33+7+2, Claudia Pop Rumeeniale 14 p.

Seis: Montenegro, Prantsusmaa 2-0, Ukraina, Tšehhi 1-2, Rumeenia 0-2.

B-alagrupis alistas Valgevene niisiis Türgi – 67:52 (26:23), kolmas veerand kuulus valgevene naistele 25:17. Võitja tabas paremini - 45 vs 38 %. Jelena Levtšanka tõi 15+10, Nevriye Yilmaz kaotajaile 12+7+4.

Teises mängus sai Kreeka väärt võidu Poola üle 59:50, taaskord lämmatasid kreeklased kaitsega. Poolajaks seejuures oli Poola ees, kuid samas ka numbriline kurioosum – kolme viimase veerandajaga viskas Poola vaid 25 punkti. Ewelyn Kobryn tõi kaotajate poolel 11+6+3, Styliani Kaltsidou võitjatel 13+5+3.

Seis: Valgevene 3-0, Kreeka 2-0, Türgi 1-1, Poola 0-3, Itaalia 0-2.

C-alagrupis võitis Läti Suurbritanniat 67:58 (26:27), visked Läti kasuks 43 vs 32 %. Anete Steinberga tõi võitjaile 25, Gunta Basko-Melnbarde 18+5.

Serbia oli üle Horvaatiast 89:72 (44:40). Jelena Milovanovic viskas 18 võitjate kasuks, Iva Barovic 17 p kaotajaile.

Seis: Venemaa, Serbia 2-0, Läti, Horvaatia 1-2, Suurbritannia 0-2.

D-alagrupis võitis Hispaania vooru keskseimas kohtumises seni kaotuseta Slovakkiat 82:81 (34:39), visked 44 vs 53 %, laud 29-35 – seega jõudis tiitlikaitsja võiduni tänu tahtejõule ja põhitegijate individuaalsele meisterlikkusele.

Alba Torrens tõi Hispaaniale 20, Kristi Toliver Slovakkiale 22 punkti.

Leedu oli 2100 pealtvaataja kurvastuseks parem Ungarist 72:66 (39:23). See kohtumine kohe paistis teiste seast silma. Teisel veerandil tegi Leedu 15:0 spurdi, võites veerandi 24:8. Kolmandal veerandil tegi omakorda Ungari 20:0 spurdi (!), minnes ette 53:52, kuid Leedu suutis veelkord teha omalt poolt 9:0 lõpuspurdi. Nii jäi neile viimane sõna.

Gintare Petronyte viskas 28+12lp Leedu kasuks, Alexandria Quigley vastas Ungari poolel 20 silmaga.

Seis: Slovakkia 2-1, Hispaania 2-0, Leedu 1-2, Rootsi 1-1, Ungari 0-2.

*       *       *

Alina Iagupova (Ukraina) on toonud seni keskmiselt 25,5 punkti, Frida Eldebrink (Rootsi) 22,5, Sandrine Gruda (FRA) 22, Alba Torrens (ESP) 19 ja Kristi Toliver (Slovakkia) 16,7 punkti.

Pühapäeval kohtuvad: Rootsi-Leedu (kell 17.25 VS Baltic), Venemaa-Läti (19.55 VS B). Veel on vastamisi Ungari-Hispaania, Kreeka-Türgi ning Montenegro-Ukraina.