Rain Veideman

Kalev/Cramo alistas kodusaalis Rakvere Tarva

03.01.2015

Ainsas laupäevases Alexela Korvpalli Meistriliiga kohtumises läksid omavahel vastamisi BC Kalev/Cramo ja Rakvere Tarvas. Kalev oli täna parem meeskond, võites mängu 89:80.

Kohtumist alustas paremini Tarvas, kes sai kiire 8:2 algedu. Seejärel tabasid kalevlased järjepanu kolm korvi ning seis oligi viigiline. Seejärel jätkus kassi-hiire mäng meeskondade vahel. Kui veerandaja keskel oli kerge eduseis Kalevil, siis pisikesele pausile minnes oli omakorda ees Tarvas, seisuks 25:20. Teisel kümnendil hoidis Rakvere juba kerget edu enda valduses. Andres Sõber mängitas ka rohkelt nooremaid mängumehi, kes ei jäänud häbisse ning esimese poolaja järel oli seis 47:41 Tarva poolt vaadatuna.

Teisele poolajale tuli Kalev vastu palju näljasemana. Kui alguses hakkas Tarvas neile väga vahvasti vastu, siis mida minut edasi, seda enam Rakvere väsis ning Cramo hakkas oma mängu aina enam peale suruma, juhtides enne otsustavat kümmet minutit 65:62. Viimasel veerandajal olid juhtohjad Kalev/Cramo valduses. Tarvas küll proovis neile vastu hakata, kuid tulutult. Kohtumise lõpuks oli Kalevi eduseis 9-punktiline 89:80.

„Need võidupunktid tulid väga raskelt. Au Tarvale nad olid täna tublid. Tarvas võitis täna meil võimsalt lauas,“ kiitis Kalev/Cramo abitreener Martin Müürsepp Delfi TV-s vastaseid. „Me saame siin aeg-ajalt täismeeskonnaga ka trenni teha, kuid väiksed vigastused kimbutavad siin paljusid. Meil on puudu Frank. Frank on see mees, kes parandab tihtipeale teiste eksimusi ja kui me lauas ei domineeri, siis meil on lauas raske ükskõik kellega. Ütleme nii, et täna võitis pikem pink“ lisas ta.

„Ma ei arva nende tegemistest eriti midagi. See on nende probleem kuidas nad mängivad“ sõnas Rakvere peatreener Kalevi mängu kohta. „Mina häälestasin poisse võtma seda treeningmänguna ja umbes kolmveerand mängu said nad hakkama, kuid siis tulid pinged peale. Aga ma olen väga rahul poistega.“

Kalevlaste punktide eest hoolitsesid peamiselt kolm meest, kellest resultatiivseim oli 11-st vabaviskest 11 tabanud Rain Veideman. Teda toetasid Ronalds Freimanis 16 ning Erik Keedus 15 punktiga. Tarva parim oli kaksikduubliga 24 punkti ja 10 lauapalli Brandis Raley-Ross. David Haughton lisas 12, Siim Laur 11 ning Juris Umbrasko 10 silma.