Bobby Dixon, Izmiri vaieldamatu liider

Tuline finaal Türgis: vastased väärivad teineteist

12.06.2015

Türgi liiga finaal tõotab kujuneda selle hooaja üheks põnevamaks Euroopas. Istanbuli Anadolu Efese ja Izmiri Pinar Karsiyaka vaheline finaal on tänasega üks-üks viigis, seeria jätkub nüüd Ida-Egeuse miljonilinnas Izmiris.

Kui esimese mängu oli Anadolu Efes kodus võitnud lisaajal 95:92, siis teise mängu samas Abdi Ipekci areenil võitis Izmiri klubi 86:85. Võit läks õigele poolele, sest täna olid vana Smürna mehed selgelt domineerivamaks pooleks ning 2-0 Efese edu olnuks selgelt ebaõiglane skoor.

Izmir juhtis täna 40:34 ja 66:56, kuid neljanda veerandi keskpaigaks säras tablool viik 73:73. Minut ja 38 sekundit enne lõppu viis Matt Janningi kolmene Istanbuli klubi ette 82:79.

12 sekundit enne lõppu, Efese 85:82 eduseisul tabas aga Bobby Dixoni kaugvise (täna 10/6) ning pärast seda kui Efes palli lahti mängis, sooritas Dixon eduka vaheltlõike. Palli sai vasakul äärel Juan Palacios, kelle vise viielt meetrilt läks mööda, aga veaga... Vabavisetest realiseeris Palacios ühe, kuid lõpuni jäi vaid kaks sekundit ning sellest piisas.

Mängu kokkuvõtet saab vaadata SIIT.

Izmir võitis laua 37-28, korvisöödud Efesele 23-15. Kahepunktivisked Efese kasuks 50 vs 44 %, kolmesed Izmirile 44 vs 38 %, vv Efese poolt vaadates 78 vs 72 %.

Dixon tõi Izmiri poolel 28+6+6, DJ Strawberry 16+5+4, Palacios 12+5lp, Erkan Veyseloglu 11 p, Kenny Gabriel 5+13lp, Jon Diebler täna vaid 7+2+2.

Anadolu Efese poolel tõi Nenad Krstic 16+4lp, Stephane Lasme lisas 15 p, Stratos Perperoglou 14 p (3p 8/4), Dario Saric 10+6+4, Cedi Osman 10+5lp, Janning 9+6+5, Thomas Heurtel 9+12rs.

Kolmas finaalmäng peetakse Izmiris pühapäeval 14. juunil.