Andrea Cinciarini, Reggio Emilia tagaliini liider - ja seda tänagi

Üllatajad finaalis: Sassari alistas Milano EA7 ja Reggio Emilia Venezia

12.06.2015

Itaalia Lega A haaravas poolfinaalseerias tuli Milano EA7 küll Banco di Sardegna Sassari vastu 1-3 kaotusseisust välja, kuid kaotas seejärel seitsmenda ja otsustava mängu kodus lisaajal 81:86. Kas oleks saanud tellida veel dramaatilisemat lahendust?

Mängukäik polnud aga sugugi selline, et kõik oleks läinud punkt-punkti mängus lisaaja peale. Algul juhtis Milano EA7 10-11 punktiga, teise poolaja algul (22 min) aga Sassari 43:35.

Veel 25. minutil oli Sassari ees 51:46, kuid kolm minutit hiljem oli tablool Milano edu 57:51. Seega, kõik jäi viimase veerandi otsustada.

34. minutil oli Milano EA7 ees 70:65, kuid normaalaja lõpus hoidsid Sardiinia klubi punktidega vee peal Jeff Brooks, Jerome Dyson ja 40. minuti päris lõpus viigikorvi 75:75 seisuks teinud Rakin Sanders. EA7 peatreener Luca Banchi usaldas vaid käputäit mehi, samas oli mitmel liidril üsna kesine päev... Nii lõikas ta näppu, sest Sassari leegionärid tõid vankri kenasti kraavist välja.

Lisaaeg oli pikalt ühemehe-show. David Logan viskas Sassarile esimesed seitse punkti ja nii saavutas külalismeeskond viimaseks minutiks kolmepunktise edu - 81:78. David Moss vähendas 30 sekundit enne lõppu vabavisetest vahe ühele silmale, kuid 15 sekundit hiljem realiseeris Dyson kaks vabaviset. Seejärel Alessandro Gentile aga taaskord kaugviskel eksis (täna 6/0), David Sacchetti võttis Sassarile laua ning talle tehti viga. Sacchetti tabas mõlemad visked seisuks 86:81. Sellega oli mäng tehtud.

Sassari võitis laua 54-45, korvisöödud 13-11 EA7-le, pallikaotusi EA7-l 12, Sassaril 9. Kahepunktivisked Milanole 46 vs 43 %, kolmesed Sassarile 27 vs 24 %, vabavisked Milanole 81 vs 77 %. Statistika seega üsna võrdne.

Jerome Dyson tõi Sassarile 21+6+2 (visked siiski vaid 25/7), Rakim Sanders 16+5lp (12/6), David Logan (pildil) 16+4+2, Shane Lawal 12+21+3 ja viis viga teinud Jeff Brooks 9 p.

Milano tulemuslikeimad olid: Samardo Samuels 25+9lp, Joe Ragland 16+3+2 (3 p 5/4), Daniel Hackett 11 p, Alessandro Gentile 10+3+6 (15/4), David Moss 7+8lp. Frank Elegar tõi nelja minutiga kaks punkti (1/1), ei muud.

*       *       *

Teises poolfinaalis oli seis enne neljapäeva samuti 3-3. Kuid hoolimata koduväljakueelisest läks finaali Reggio Emilia Grissin Bon, kes tänu suurepärase kaitsega teisele poolajale ja kuue mehe ponnistusele alistas Venezia Umana Reyeri 70:63.

Venezia juhtis seda mängu pärast avapoolaega 34:29. Kuid Reggiana võitis kolmanda veerandi 19:12 ning neljanda 22:17. Nii tegi Reggio Emilia klubi konkurentsitult klubi ajalugu, sest nii kõrgele pole meeskond liigas kunagi jõudnud. Ühtlasi tagas suhteliselt väikese-eelarveline klubi endale koha Euroliigas.

Kui Kristjan Kanguri koduklubi Varese kaotas sügisel kolme lisaajaga mängus Reggio Emiliale, võis juba toona näha, et Reggio Emilial on nii materjalik, tihedat koosseisu, kvaliteeti kui ka vaimset sisu. Seda kõike ka poolfinaalseerias Venezia vastu tõestati, olles sageli tagaajajaosas.

Venezia oli tänagi parem lauas 40-37, samuti korvisöötude kategoorias - 17-13. Kuid see-eest kuulus paremus kahepunktivisetel koguni 52 vs 32 % Reggio Emiliale, kolmesed 40 vs 30 %. Vaid vabavisetel oli Venezia kodusaalis parem - 92 vs 71 %.

Andrea Cinciarini tõi võitjaile 18+7+5, Darius Lavrinovic15+9lp, Amadeo Della Valle 13 p, Achille Polonara 12+6+3, Rimantas Kaukenas (pildil) 9+3+3.

Kaotajate dukamad olid: Hrvoje Peric 15+5lp, Phil Goss 11 p, Jarrius Jackson 9+2+5 (visked 9/3), Julyan Stone 9+8+4 (9/1), Jeff Viggiano 7+3lp, Pietro Aradori 4+4lp.

Nii jõudsid finaali põhiturniiri järel kolmanda asetusega Reggio Emilia ja viies Sassari.