ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Seeniorid
Karikavõistlused
Balti Matš
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
piletid

Uudised

-Eesti - Ukraina neidude U18 koondiste mäng | Foto: fiba.basketball

Eesti neidude U18 koondis alistas EM-turniiril Ukraina ja avas võiduarve

01.08.2022

Eesti neidude U18 korvpallikoondis teenis Bulgaarias, Sofias toimuval B-divisjoni EM-turniiril esimese võidu, kui esmaspäevases kohtumises saadi 63:55 (16:22, 14:18, 17:15, 8:8) jagu Ukraina eakaaslastest.

Eesti naiskonna edu võtmeks oli hea tabavus kolmepunktijoone tagant (9/23 ehk 39,1%), kui kaare tagant visati isegi täpsemini kui kahepunktitsoonist (29,7%). Ukraina neidude tabavus kahestel oli 28,9% ja kolmestel vaid 9,1% (1/11).

 

Eesti parimaks kerkis 13 punkti, 10 lauapalli (neist 4 ründelauast), lausa 6 vaheltlõiget ja 2 blokki kirja saanud Marta Eleri Jaama, Sille-Liis Mölder tõi 11 silma, 6 lauapalli (neist 4 ründelauast) ja 4 resultatiivset söötu ning Hanna Maria Sibul ja Anette-Laura Tõks lisasid kumbki 9 punkti.

 

Ukraina naiskonna resultatiivseim oli 18 punkti, 7 lauapalli, 6 korvisöötu ja 3 vaheltlõiget kirja saanud Kateryna Tkachenko. Vira Hrumaliuk ja Yvheniia Putra lisasid mõlemad 8 punkti ning Putra hankis lisaks ka 10 lauapalli.

 

Eesti neidude U18 koondisel on nüüd B-alagrupi tabelis üks võit ja üks kaotus, Ukraina on alustanud kahe kaotusega. Esmaspäeva õhtul kohtuvad omavahel avavoorus suurelt Eesti alistanud Sloveenia ja kaheksa punktiga 69:61 Ukraina üle mänginud Bulgaaria.

Alagrupiturniiri viimane voor peetakse kolmapäeval ning siis lähevad vastamisi Sloveenia ja Ukraina ning Bulgaaria ja Eesti.

 

Kohtumine on järelvaadatav SIIN.

 

Eesti neidude U18 koondise koosseis:

 

Irina Bahmatova (TSA Kalev)
Anna-Liisa Vannamik (Audentese SK/Siili PK)
Kristel Rattasepp (Audentese SK/Siili PK)
Maria Vasar (Audentese SG/BC Star)
Jenny Roos (Audentese Spordigümnaasium/Audentese Spordiklubi)
Marta Eleri Jaama (Audentese SK/Siili PK)
Mariell Friedemann (Audentese Spordiklubi)
Sille-Liis Mölder (Audentese Spordiklubi/Siili SK/Audentese Spordigümnaasium)
Anette-Laura Tõks (Tallinna Ülikool)
Keandra Koorits (Audentese Spordiklubi/Audentese Spordigümnaasium)
Hanna Maria Sibul (Audentese SK/Siili PK/Audentese Spordigümnaasium)
Laura-Anette Tael (Audentese Spordiklubi)

 

Peatreener: Sergio Cubeiro Rico
Abitreener: Timo Eichfuss
Abitreener: Elisabeth Rõigas
Füsioterapeut: Henriette Porila

Olulised sündmused
Kuupäev Kellaaeg Sündmus
K 14.09.2022 15:00 EKL juhatus
K 12.10.2022 15:00 EKL juhatus
K 09.11.2022 15:00 EKL juhatus
Sünnipäevad
Täna, 20. august
Maire Mällo (62)
Kaido Seil (47)
Meelis Songe (44)
Martin Toomas (41)
Homme, 21. august
Peeter Kirtsi (43)
Siim Laur (35)
Raido Raudsepp (36)
Raido Rebane (37)
Sulev Sild (42)
Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Soome | FIBA World Cup 2023 Qualifiers