Bryant Dunston, parim OLY poolel

Olympiacos sai võidukohustusest jagu

08.06.2015

Kreeka liiga ESAKE A1 finaalseeria vamängus alistas Pireuse Olympiacos Ateena Panathinaikose 76:70 ning läks kolme võiduni peetavat seeriat 1-0 juhtima.

"Punased" ihkavad suurt revanšši; meenutagem, et mullu võitis finaalis PAO mängudega 3-2, olles seejuures kaotusseisus 1-2.

Tänavu on aga OLY selge favoriit. Seda enam, et PAO poolel on mängukeelu tõttu puudu James Gist (kanep, 9 kuud) ning vigastusega audis olulise tähtsusega lülid nagu Esteban Batista ja Nikos Pappas. OLY läks finaalile vastu ilma kadudeta - küll mõnigate pisitraumadega, kuid täies rivistuses.

Seetõttu oli OLY algus ses seerias ootamatult raske, üllatav. PAO asus juhtima 23:10 ning poolajaks olid "rohelised" ees 34:33. On tähelepanuväärne, et OLY ei tabanud avapoolajal ühtegi kaugviset 13st (see-eest teisel poolajal 12st 6). PAO lõikas kasu niisiis maa-ala kaitsest. Ka tabas Loukas Mavrokefalidis eemalt 6st 4.

Teine poolaeg möödus siiski OLY täieliku domineerimise tähe all. Nad asusid juhtima 51:39 ja 72:58, lastes PAO-l lõpus siiski jõudsalt lähemale tulla. Ent mäng oli tehtud - numbrid Piece & Friendship Stadiumi lae all lõpuks 76:70. Juba poolfinaalseeria Arisega näitas, et OLY vorm pole Euroliiga hooaja lõppedes raugenud.

OLY oli natuke parem pea kõikjal: laud 35-33, korvisöödud 17-15, pallikaotused 3-12 (!), vaheltlõiked 6-3. Kahepunktivisked 48 vs 46 %, kolmesed 24 vs 42 %, vv mõl 67 %.

Giannis Sferopoulos, OLY peatreener, sõnas kokkuvõtteks: "Oli väga raske mäng, eriti esimene poolaeg. Teadsime, tõsi, et mäng tuleb raske. Poolajal oli vaja leida need mõtted ja käigud, mis täna edu tooksid. Usun, et leidsime need. Võimsa mängu tegi muidugi Dunston, niisamuti tabasid otsustavatel minutitel hästi Mantzaris, Lojeski, Sloukas."

Kostas Sloukas tõi OLY-le 16+2+3, Bryant Dunston 13+12lp, Matt Lojeski 13+3+2, Georgios Printezis 12+6+2, Vangelis Mantzaris 5+6+4, Vassilis Spanoulis 7+2rs (visked 11/2); teisel pool Loukas Mavrokefalidis 23+7lp (14/9), Antonis Fotsis 15+6+3 (9/6), Dimos Diamantidis 7+3+6, Vladimir Jankovic 8+5lp, DeMarcus Nelson 4+6+3, Janis Blums 6 p (3 p 4/2).

Teine finaalmäng peetakse kolmapäeval Panathinaikose koduareenil O.A.K.A-l.